Ķēniņa rezultatīvā piespēle neglābj Canucks no zaudējuma Stenlija kausa mačā

Latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš izcēlies ar rezultatīvu piespēli NHL Stenlija kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas trešajā mačā, taču viņa pārstāvētā Vankūveras Canucks izbraukumā ar 2:4 piekāpās Kalgari Flames, tādējādi sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 2-1 par labu Kalgari hokejistiem.

Dueļa rezultātu septītajā minūtē atklāja Flames hokejists Brendons Bolings, taču nepilnas trīs minūtes vēlāk Šons Matiass atjaunoja līdzsvaru uz tablo. Tiesa, pirmā perioda izskaņā Tomass Džeimss Brodijs no jauna vadībā izvirzīja mājiniekus, turklāt trešajā trešdaļā Flames guva vēl divus vārtus, panākot jau 4:1. Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas nedaudz vairāk par divām minūtēm, Canucks labā otros vārtus guva Janiks Hansens, kuram rezultatīvi piespēlēja Bo Horvats un Ronalds Ķēniņš. Sērijas ceturtais mačs otrdien Flames laukumā.

Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja deviņas minūtes un 40 sekundes, metienus par vārtiem neizpildot. Taču latviešu uzbrucējs izcēlās ar diviem spēka paņēmieniem, rezultatīvu piespēli un pozitīvu lietderības koeficientu +1. Trīs šīs sezonas Stenlija kausa izcīņas spēlēs Ķēniņš guvis vienus vārtus un veicis vienu rezultatīvu piespēli.

Canucks vienība ar 101 punktu 82 spēlēs noslēdza sezonu ar otro vietu Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā, kas deva piekto vietu Rietumu konferencē. Tikmēr Flames ierindojās divīzijas trešajā pozīcijā.

Vankūveras komanda 2011.gadā sasniedza līgas finālu, kurā vien ar 3-4 piekāpās Bostonas Bruins, turpinājumā nākamajās divās sezonās apstājās jau pirmajā kārtā, bet pērn palika ārpus izslēgšanas turnīra dalībnieku vidus.