Ķēniņa Canucks ar zaudējumu uzsāk NHL Stenlija kausa izcīņu

Zaudējumu Nacionālās Hokeja līgas Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas pirmajā spēlē piedzīvoja latviešu hokejista Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Vankūveras Canucks vienība, kas savā laukumā ar 1:2 piekāpās Kalgari Flames hokejistiem.

Pirmais spēles periods aizritēja līdzīgā cīņā un nevienai no komandām neizdevās izvirzīties vadībā. Otrajā trešdaļā jau nedaudz aktīvāki bija Canucks hokejisti, kuriem perioda 13. minūtē izdevās panākt vadību, kad precīzs vārtu priekšā bija Bo Horvarts.

Trešā perioda astotajā minūtē viesu komandas uzbrucējs Deivids Džonss pēc Canucks spēlētāju kļūdas panāca neizšķirtu. Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikusi pusminūte, teicamu metienu no tālienes izpildīja Flames aizsargs Kriss Rasels, kurš panāca 2:1 viesu komandas labā.

Ķēniņš savā pirmajā Stenlija kausa izcīņas sērijas mačā laukumā pavadīja 13 minūtes un vienu sekundi, to laikā izdarīdams trīs spēka paņēmienus. Latviešu hokejists atradās laukumā, kad Canucks guva vārtus un ielaida otro ripu, līdz ar to uzbrucēja kontā neitrāls lietderības koeficients.

Pirmo sezonu Ziemeļamerikā aizvadošais Ķēniņš janvāra beigās pirmoreiz karjerā tika izsaukts uz Canucks vienību no fārmkluba Jūtikas Comets, kas sacenšas Amerikas Hokeja līgā, bet vēlāk piedzīvoja debiju NHL. Pirmajos trijos mačos viņš izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem, bet kopā 30 regulārā čempionāta maču laikā latvietis NHL iemeta četrus vārtus un veica astoņas rezultatīvas piespēles, izpelnoties negatīvu lietderības koeficientu -2.