HK Liepāja iekļūst pusfinālā, Zemgale/LLU gūst pirmo uzvaru ceturtdaļfinālā

Latvijas hokeja čempionāta ceturtdaļfinālā H Liepāja izbraukumā ar 4:3 pagarinājumā pārspēja Jūrmalas HASC vienību un iekļuva pusfinālā, bet Jelgavas Zemgale/LLU ar 5:4 uzvarēja Rīga/Prizma, gūstot pirmo panākumu šajā sērijā.

Pusotru minūti pirms pirmā perioda beigām liepājniekus vadībā izvirzīja komandas kapteinis Mārtiņš Gipters, kurš realizēja vairākumu. Otrā perioda desmitajā minūtē Liepājas pārsvaru dubultoja Edgars Homjakovs, taču pēc astoņām minūtēm Vjačeslavs Kuzmičevs vienus vārtus atguva.

Trešā perioda trešajā minūtē vairākumā liepājnieku pārsvaru palielināja Kārlis Liepiņš. Pēc piecām minūtēm precīzs bija jūrmalnieks Iļja Kajuns, bet nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām vairākumā rezultātu izlīdzināja Jānis Golubovičs. Tā kā pēc nospēlētām 60 minūtēm spēles tablo vēstīja 3:3, arī šajā duelī komandām bija jāizvada desmit minūšu papildlaiks.

Papildlaika astotās minūtes sākumā vairākumu Liepājas labā realizēja Māris Diļevka un vēju pilsētas komanda svinēja uzvaru ar 4:3.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar trim rezultatīvām piespēlēm bija Bruno Zabis. Savukārt Jūrmalas HASC vienības rindās rezultatīvākais bija Edgars Lipsbergs, kurš asistēja divos vārtu guvumos. Šajā mačā Liepājas komandai nepalīdzēja no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienības Rīgas Dinamo nosūtītie spēlētāji. Sērijā līdz trim uzvarām Liepājas vienība uzvarēja ar 3-0.

Tikmēr pirmo uzvaru Latvijas hokeja čempionāta izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sērijas mačos guva Zemgale/LLU hokejisti, kuri savu skatītāju priekšā ar 5:4 pārspēja Rīga/Prizma vienību.

Mača devītajā minūtē pašreizējos valsts čempionus Rīga/Prizma izvirzīja vadībā Vladislavs Dudins, taču pēc nedaudz vairāk kā minūtes rezultātu izlīdzināja Juris Ziemiņš. Otrā perioda 12.minūtē viesus vadībā izvirzīja Kārlis Brants, taču pēc nepilnas minūtes atkal precīzs bija Juris Ziemiņš, kurš izlīdzināja rezultātu. Pēc nepilnām divām minūtēm Rīga/Prizma labā vārtus guva Ričards Bernhards un, uzsākot trešo spēles periodu, viesu komanda atradās vadībā ar 3:2.

Jau trešās trešdaļas otrajā minūtē precīzs bija Zemgale/LLU spēlētājs Rihards Remiņš, kurš panāca neizšķirtu 3:3. Perioda 13.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Valentīns Feoktistovs, savukārt pēc nedaudz vairāk kā divām minūtēm rezultātu izlīdzināja rīdzinieks Niks Sandis Voiceščuks, panākot 4:4. Spēles uzvaras vārtus trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām guva Zemgale/LLU spēlētājs Viktors Jasjonis, panākot savas komandas labā 5:4.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar diviem gūtiem vārtiem bija Juris Ziemiņš. Savukārt Rīga/Prizma komandā rezultatīvākie bija Ričards Bernhards un Niks Sandis Voiceščuks, kuriem gūti vārti un divas rezultatīvas piespēles. Sērijā līdz trim uzvarām vadībā ar 2-1 atrodas Rīga/Prizma vienība, bet nākamais mačs svētdien vēlreiz risināsies Jelgavā.

Šīs sērijas uzvarētāji pusfinālā tiksies ar regulārā čempionāta labāko komandu Mogo, kas ceturtdaļfinālā nepiedalās.