Gudļevskis komandas pieteikumā, Blackhawks sīvā cīņā pieveic Lightning un sērijā panāk 2-2

Neizšķirtu NHL Stenlija kausa izcīņas finālsērijā panākusi Čikāgas Blackhawks vienība, kas savā laukumā ar 2:1 pieveica Tampabejas Lightning komandu. Lightning sastāvā šim mačam bija pieteikts latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis, taču viņš laukumā tā arī nedevās.

Otrajā trešdaļā ar vārtu guvumiem apmainījās Blackhawks kapteinis Džonatans Tēvzs un Lightning uzbrucējs Alekss Kilorns, bet uzvaras vārtus trešās trešdaļas septītajā minūtē iemeta Brendons Sāds.

Lightning sastāvā šoreiz laukumā nevarēja doties pamatvārtsargs Bens Bišops, kurš pēdējā laikā cīnās ar savainojumu, tāpēc pirmoreiz Stenlija kausā sākumsastāvā laukumā izgāja jaunais krievs Andrejs Vasiļevskis, atvairot 17 no 19 raidījumiem. Savukārt Gudļevskis pirmoreiz šosezon tika pieteikts NHL spēlei.

“Man paveicās,” pēc dueļa pauda Sāds, kurš pēc iemetiena pamanījās pazaudēt ripu, tomēr atguva to un pārspēja Vasiļevski. “Devos pie vārtiem un mēģināju radīt haosu.”

Kā pēc mača izteicās Lightning komandas galvenais treneris Džons Kūpers, viņš paredz, ka Bišops šajā sērijā vēl dosies laukumā, tomēr nav drošs, vai tas notiks sestdien paredzētajā nākamajā duelī. “Bišs šajā sērijā vēl spēlēs. Par to nav jautājums. Tikai nezinu, kurā spēlē.”

Šajā tūkstošgadē Latvijas hokejisti NHL finālā laukumā devušies četrās sērijās. 2002. gadā Artūrs Irbe līdz kausam nespēja aizvest Karolīnas Hurricanes vienību. Toreiz sezonas pirmo pusi šajā klubā aizvadīja arī vēl viens latvietis Sandis Ozoliņš, kurš gadu vēlāk līdz Stenlija kausa finālam tika ar Anaheimas Mighty Ducks komandu.

Tikmēr Blackhawks šis ir 13. fināls. Čikāgas klubs triumfējis pēdējos divos finālos, kuros tas piedalījies – 2010. un 2013. gadā, pārspējot Latvijas hokejistu pārstāvētas komandas. Zīmīgi, ka abās reizēs Blackhawks cīņā par titulu aizvadīja sešas cīņas.