Girgensonam pozitīvs lietderības koeficients Sabres uzvarā pār Senators

Pateicoties diviem šā gada jauno spēlētāju izvēles drafta otrā numura Džeka Aikela gūtajiem vārtiem,  NHL komanda Bufalo Sabres, kuru pārstāv arī latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, pārtrauca trīs zaudējumu sēriju. Aizvadītajā regulārā čempionāta mačā Sabres izbraukumā ar 3:2 apspēlēja Otavas Senators vienību.

Zemugs Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un 41 sekundi, veikdams vienu metienu pa pretinieku vārtiem un izpildīdams vienu spēka paņēmienu. Tāpat Girgensons zaudēja vienīgajā iemetienā, kurā piedalījās, un cīņu noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Vēl pēc divām trešdaļām rezultāts bija neizšķirts 2:2, bet uzvaras vārtus Aikels iemeta trešās trešdaļas otrajā minūtē. Vēl reizi Sabres komandā izcēlās Evanders Keins. Savukārt Senators sastāvā pa reizei vārtus guva zviedru spēlētājs Ēriks Kārlsons un Bobijs Raiens. Tikmēr Sabres vārtos 34 metienus pret savu bijušo komandu atvairīja Robins Lēners. Šī Lēneram bija tikai ceturtā spēle pēc ilgstošas traumas ārstēšanas un pirmā uzvara kopš Senators atstāšanas.

Kā zināms, vēl tikai pirmdien Girgensons atgriezās laukumā pēc vairāku spēļu izlaišanas savainojuma dēļ, turklāt pirmajā duelī pamanījās gūt divus vārtus. Tas gan neglāba “Sabres” no zaudējuma ar 3:6 Ņujorkas “Rangers” vienībai.

Girgensons šosezon 42 spēlēs guvis piecus vārtus un veicis piecas rezultatīvas piespēles, kā arī izpelnījies negatīvu lietderības koeficientu -2.