Girgensona Bufalo Sabres pagarinājumā piekāpjas Monreālas Canadiens

Latvijas hokejista Zemgus Girgensona Bufalo Sabres Nacionālās hokeja līgas mačā savās mājās ar 2:3 (1:0, 0:2, 1:0, 0:1) pagarinājumā zaudēja Monreālas Canadiens vienībai.

Pēdējo reizi Girgensons ar rezultativitāti izcēlās 26. februārī, kad nopelnīja punktu par piespēli, savukārt pēdējos vārtus guva vēl mēnesi iepriekš 25. janvārī, nākamajās 19 spēlēs paliekot tukšā. Šoreiz nelīdzēja arī tas, ka Girgensons tika iekļauts pie diviem šosezon rezultatīvi spēlējošiem komandas biedriem – Džeka Aikela un Sema Reinhārta, jo neviens no trijotnes pie punktiem netika.

Latvijas hokejists nospēlēja 16 minūtes un 32 sekundes, tostarp vairāk kā četras minūtes skaitliskajā vairākumā. Pa vārtiem Girgensons nemeta, uzvarēja vienīgajā iemetienā un spēli noslēdza ar neitrālu lietderības rādītāju.

Sabres pirmajā periodā pēc Zaka Bogosjana gūtajiem vārtiem skaitliskajā vairākumā izvirzījās vadībā, taču otrā perioda sākumā Canadiens aizsargs Gregs Paterins, gūstot savus pirmos vārtus NHL karjerā, atjaunoja neizšķirtu. Savukārt otrās trešdaļas izskaņā pieredzējušais Monreālas kluba krievu aizsargs Andrejs Markovs skaitliskajā vairākumā vadībā izvirzīja jau viesus.

Bufalo komanda tomēr spēja atspēlēties, turklāt – skaitliskajā mazākumā, kad Markuss Folinjo astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām panāca 2:2. Trīs periodos uzvarētājs noskaidrots netika, taču pagarinājumā, spēlējot trīs pret trīs, veiksme uzsmaidīja Canadiens vīriem, kuriem uzvaru nodrošināja Pola Bairons precīzais metiens.

Cīņā netrūka asumu, jo abas komandas kopā nopelnīja 100 soda minūtes.

Par spēles pirmo zvaigzni tika atzīts Canadiens vārtsargs Bens Skrivenss, kurš atvairīja 41 no 43 Sabres metieniem, bet otrās zvaigznes tituls tika Paterinam.