Somijas U20 hokeja valstsvienība pasaules čempionāta finālmačā ar rezultātu 4:3 pagarinājumā izrāva uzvaru pār Krievijas vienaudžiem.

Helsinkos notikušajā mačā rezultātu jau piektajā minūtē atklāja krievu hokejists Vladislavs Kameņevs. Trešajā trešdaļā pēc 24 spēlētām sekundēm izlīdzinājumu panāca Patriks Laine, tomēr nepilnu pusotru minūti vēlāk Andrejs Svetlakovs atguva vadību krieviem.

Otro reizi neizšķirtu Somija panāca trešās trešdaļas vidū, kad izcēlās Sebastians Aho, bet turpmākajā laikā Krievija divreiz palika mazākumā. Ja pirmās divas minūtes izdevās izturēt, otrā mazākuma pēdējās sekundēs Miko Rantanens jau izvirzīja vadībā mājiniekus. Atlikušajās divās minūtēs Krievijas izlase aktīvi uzbruka un nieka 6,9 sekundes pirms pamatlaika beigām neizšķirtu izrāva Svetlakovs.

Savukārt papildlaikā somiem uzvaru nodrošināja Kaspari Kapanens, kuram, lai gūtu vārtus pēc lieliskas individuālās darbības, bija nepieciešama vien pusotra minūte. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika nosaukts mājinieks Jese Puljujervi.

Somija iepriekšējo reizi pasaules čempionātā triumfēja aizpērn, bet pirms tam nebija uzvarējusi kopš 1998.gada. Krievija finālā spēlēja otro gadu pēc kārtas un cieta otro neveiksmi, jo pērn atzina Kanādas pārākumu. Spēlē par trešo vietu ASV U-20 hokejisti ar 8:3 droši uzvarēja Zviedrijas vienaudžus.