Eliots nodrošina Sentluisas Blues uzvaru pirmajā konferences finālmačā

Pateicoties teicamam vārtsarga Braiena Eliota sniegumam,  Blues vienība svētdien ar uzvaru sāka Nacionālās hokeja līgas Stenlija kausa izcīņas Rietumu konferences finālsēriju.

Rietumu konferences fināla pirmajā spēlē Blues savā laukumā ar 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) pārspēja Sanhosē Sharks vienību, sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Blues uzvaras galvenais kaldinātājs šajā spēlē bija vārtsargs Eliots, kurš atvairīja 32 Sharks hokejistu metienus. Pirmajā trešdaļā abas komandas apmainījās vārtu guvumiem, kad Blues vienību vispirms vadībā izvirzīja Devids Bekess, bet pēc tam čehs Tomāšs Hertls panāca izlīdzinājumu. Savukārt mača 30.minūtē somu uzbrucējs Jori Lehtere guva Blues vienības uzvaras vārtus.

Jau vēstīts, ka Blues vienība Stenlija kausa konferences finālu sasniegusi pirmo reizi kopš 2001.gada. Tikmēr Sharks šajā fāzē spēlējusi četras reizes, bet tā arī nav spējusi to pārvarēt.

Šīs sērijas nākamais mačs turpat Blues laukumā notiks trešdien.

Kā ziņots, Austrumu konferences finālā spēkojas Pitsburgas Penguins un Tampabejas Lightning. Piektdien šīs sērijas pirmajā mačā uzvaru ar 3:1 guva Lightning, turklāt šīs vienības pieteikumā bija arī latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis.