Daugaviņa vārti palīdz Latvijas izlasei pārspēt Slovākiju

Latvijas hokeja izlase savā pēdējā pārbaudes spēlē pirms maijā gaidāmā pasaules čempionāta sestdien Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra duelī ar 3:2 savā laukumā pēcspēles metienu sērijā pieveica Slovākiju. Latvijas izlases rindās abus vārtus pamatlaikā guva Kaspars Daugaviņš, bet pēcspēles metienos latvieši bija pārāki ar 2:0.

Kaut spēles sākumā pārsvars piederēja Slovākijas izlasei, divas reizes piecu minūšu laikā noraidījumus pamanījās nopelnīt Ričards Pāniks, kurš ikdienā spēlē Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienībā Toronto Maple Leafs. Turpinājumā jau Latvijas izlase darbojās daudz bīstamāk, tomēr sekmīgs bija arī Slovākijas vārtsargs Jāns Laco.

Otrās trešdaļas sākumā izteikts pārsvars Slovākijai, tomēr tās otrajā pusē rezultāts izlīdzinājās, bet 16.minūtē Daugaviņš vairākumā pēc laba metiena atklāja rezultātu.

Trešās trešdaļas astotajā minūtē ātrajā uzbrukumā pēc Laura Dārziņa piespēles Daugaviņš guva vēl vienus vārtus, panākot 2:0. Pēc šāda notikumu pavērsiena Latvijai piederēja pārsvars, tomēr septiņas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām pēc pozicionālas kļūdas Libors Hudāčeks no vārtu priekšas panāca 1:2. Turpinājumā pārsvars bija Slovākijai, kas priekšpēdējā minūtē izrāva neizšķirtu, kad pēc pozicionāla uzbrukuma izcēlās kādreiz Rīgas Dinamo komandā spēlējušais Tomāšs Surovijs.

Pagarinājumā bīstamāk uzbruka Latvijas hokejisti, tomēr rezultāts nemainījās. Bullīšu sērijā Latvijai pa reizei precīzi bija Dārziņš un Daugaviņš, nodrošinot mājiniekiem panākumiem. Par labākajiem spēlētājiem mačā tika nosaukti Daugaviņš un Laco.

Šajā mačā Latvijas izlases vārtus sargāja Ervīns Muštukovs, bet ārpus pieteikuma bija palikuši vārtsargs Jānis Kalniņš, aizsargi Jānis Andersons, Renārs Demiters un Māris Jass, kā arī uzbrucēji Lauris Bajaruns un Koba Jass. Abas komandas piektdien jau aizvadīja maču, kad Latvija bija pārāka ar 5:1.