Capitals izrauj uzvaru pēdējā sekundē, Ducks sagrauj Flames

NHL Stenlija kausa izcīņas otrajā kārtā dramatisku uzvaru izcīnījusi Vašingtonas Capitals komanda, kas viesos ar 2:1 pārspēja Ņujorkas Rangers. Sekundi pirms spēles beigām precīzs bija Džoels Vords. Anaheimas Ducks un Kalgari Flames komandu duelī Ducks mājās ar 6:1 sagrāva Kalgari hokejistus.

Sērijas pirmā spēle norisinājās Ņujorkā. Pirmajā kārtā Rangers vienība izslēdza Pitsburgas Penguins, savukārt Capitals tikai septītajā spēlē pret Islanders nodrošināja vietu otrajā kārtā. Pirmais periods ritēja visai līdzīgā cīņā, bet neilgi pirms pirmā perioda beigām Vašingtonas līderis Aleksandrs Ovečkins realizēja skaitlisko vairākumu un guva pirmos vārtus otrajā kārtā. Minimālais Capitals pārsvars turējās arī otrajā periodā. Vārtus abas komandas neguva, jo veiksmīgi darbojās Breidens Holtbijs un Henriks Lundkvists.

Trešā perioda vidū izcila iespēja dubultot pārsvaru bija Vašingtonas uzbrucējam Džoelam Vordam, taču viņš trāpīja pa vārtu stabu. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Rangers komanda panāca izlīdzinājumu – Džespers Fasta pārspēja Breidenu Holtbiju. Mājinieki šķietami bija gatavi pagarinājumam, taču Capitals uzbrucējs Vords 1,3 sekundes pirms spēles beigām pārspēja Henriku Lundkvistu un izrāva dramatisku uzvaru viesiem. Sērijā rezultāts 1-0 Capitals labā, taču arī nākamā spēle jāaizvada Ņujorkā.

Anaheimas Ducks un Kalgari Flames komandu cīņā ļoti pārliecinošu uzvaru mājās ar 6:1 izcīnīja Ducks hokejisti. Pirmajā periodā Ducks iekrāja divu vārtu pārsvaru. Praktiski otrajā periodā bija skaidrs, ka uzvaru izcīnīs mājinieki. No sagrāves Flames nespēja paglābties, kad pēc trešā vārtu zaudējuma  tika nomainīts pamatvārtsargs Jonass Hillers un viņa vietā stājās Kari Ramo. Arī Ramo ielaida trīs ripas savā cietoksnī.  Spēles izskaņā Flames hokejisti guva goda vārtus un uzstādīja spēles gala rezultātu – 1:6. Sērijā vadībā ar 1-0 Ducks komanda, turklāt arī nākamā spēle norisināsies Anaheimā.

Uzvarētāju rindās četri rezultivitātes punkti Korijam Perijam – divi vārti un divas rezultatīvas piespēles. Raiens Geclafs arī atzīmējās ar četriem punktiem – viens precīzs raidījums un trīsreiz asistēja vārtu guvumos. Lieliski Ducks vārtus sargāja Frederiks Andersens, kurš atvairīja 23 no 24 Flames izdarītajiem metieniem.