Canucks un Ķēniņam vēl viens zaudējums pret Flames, sērijā 1-3

Latviešu uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Vankūveras Canucks NHL Stenlija kausa izcīņā ceturtajā spēlē ar 1:3 piekāpās Kalgari Flames hokejistiem. Citās spēlēs pie uzvarām tika Čikāgas Blackhawks, Detroitas Red Wings un Vašingtonas Capitals komandas.

Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas ceturtajā spēlē Canucks izbraukumā ar 1:3 piekāpās Kalgari Flames hokejistiem, sērijā līdz četrām uzvarām nonākot iedzinējos jau ar 1-3.

Visi vārti šajā mačā tika gūti jau pirmajā trešdaļā, ceturtajā minūtē rezultātu atklājot Flames hokejistam Džonijam Godro, taču nepilnas piecas minūtes vēlāk izlīdzinājumu panāca zviedru uzbrucējs Henriks Sedīns.

Dueļa desmitajā minūtē Flames komandai izdevās no jauna izvirzīties vadībā, kad vārtus guva čehu centra uzbrucējs Jirži Hudlers, bet pirmā perioda izskaņā jau trešo ripu viesu vārtos raidīja Sems Benets.

Pirms šī mača slimnīcā tika nogādāts Canucks uzbrucējs Aleksandrs Barouss, kurš pirmsspēles treniņā iedzīvojās savainojumā. Tiesa, Vankūveras kluba pārstāvji norādījuši, ka hokejista problēmas ar veselību nav nopietnas. Pirms tam sērijas trešajā mačā svētdien Barouss izkāvās ar Flames aizsargu Krisu Raselu.

Šīs sērijas piektais mačs, kas var būt arī pēdējais, norisināsies ceturtdien Vankūverā

Ronalds Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja desmit minūtes un 41 sekundi, veicot divus spēka paņēmienus un nopelnot divas soda minūtes un ar rezultativitātes punktiem neizceļoties. Latvietis cīņu noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu

Čikāgas Blackhawks komanda pēc uzvaras gūšanas vien trešajā pagarinājumā otrdien nonāca viena panākuma attālumā no Stenlija kausa izcīņas otrās kārtas sasniegšanas. Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas ceturtajā mačā Blackhawks savā laukumā ar 3:2 pieveica Nešvilas Predators, sērijā līdz četrām uzvarām panākot vadību ar 3-1.

Dueļa rezultātu 12.minūtē, realizējot vairākumu, atklāja Predators uzbrucējs Kolins Vilsons, taču pusotru minūti vēlāk neizšķirtu atjaunoja Antuāns Vermets. Otrās trešdaļas laikā Nešvilas klubs vēlreiz izvirzījās vadībā, vārtus gūstot Džeimsam Nīlam, tomēr 52.minūtē līdzsvaru uz tablo panāca Brendons Sāds.

Pamatlaika turpinājumā vārti vairs netika gūti, turklāt to komandas nespēja izdarīt arī pirmajos divos pagarinājumos. Ieilgušo klusuma periodu gan pārtrauca Brents Sībruks, kurš ar metienu no zilās līnijas izcēlās cīņas 101.minūtē. Par mača pirmo zvaigzni tika nosaukts Blackhawks vārtsargs Skots Dārlings, kurš atvairīja 50 no 52 Predators metieniem.

Tikmēr Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas trešajā mačā pie panākuma tikusi Detroitas Red Wings komanda, kas savā laukumā ar 3:0 pārspēja Tampabejas Lightning, sērijā izvirzoties vadībā ar 2-1. Par spēles galveno varoni kļuva talantīgais čehu vārtsargs Petrs Mrazeks, kurš atvairīja visus 22 pretinieku metienus. Vēl vienā Austrumu konferences cīņā Vašingtonas Capitals ar 2:1 pagarinājumā pārspēja Ņujorkas Islanders, sērijā panākot neizšķirtu 2-2.