Canadiens vēlreiz pārspēj Lightning, sērijā 2-3

NHL Stenlija kausa pusfināla spēlē uzvaru izcīnījusi Monreālas Canadiens, kas savā laukumā ar 2:1 pārspēja Tampabejas Lightning. Austrumu konferences pusfināla sērijā rezultāts ir 3:2 Lightning labā.

Pirmās trīs spēles Austrumu konferences pusfinālā aizritēja Tampabejas Lightning zīmē, jo komanda prata visās spēlēs izcīnīt uzvaras. Monreālas Canadiens tomēr tik viegli nepadevās un sērijā atguva vēl vienu spēli ar 2:1 pārspējot Lightning vienību. Tomēr sērijā vēl joprojām vadībā ar 3-2 ir Tampabejas komanda.

Pirmajā periodā Canadiens pateicoties Devantes Smita-Pelija precīzajam metienam izvirzījās vadībā, bet otrajā trešdaļā viesus no vēl lielākām nepatikšanām glāba Bena Bišopa sargāto vārtu konstrukcija. Trešā perioda vidū viens no Lightning komandas līderiem Stīvens Stemkoss pārspēja Koriju Praisu un panāca izlīdzinājumu – 1:1. Pēdējais vārds piederēja Canadiens vienībai, četras minūtes pirms mača beigam Pjērs Aleksandrs Parento izrāva uzvaru Monreālai.

Interesanti, ka Canadiens pirmo reizi kluba vēsturē ir pratuši atspēlēties no 0-3 un panākt sērijas sesto spēli, taču tās notiks Tampabejā.

Pēdējā laikā tikai divas NHL komandas ir atspēlējušās un uzvarējušas atrodoties zaudētājos ar 0-3 sērijā. Pēdējo reizi tas notika pirms gada, kad Stenlija kausa ieguvēji Losandželosas Kings pirmajā kārtā uzveica Sanhosē Sharks. 2010. gadā Filadelfijas Flyers Austrumu konferences finālā uzveica Bostonas Bruins.