Blackhawks mača galotnē atspēlējas un izcīna grūtu uzvaru Stenlija kausa finālā

NHL Stenlija kausa izcīņas finālsēriju ar dramatisku uzvaru izbraukumā sākusi Čikāgas Blackhawks vienība, kas ar 2:1 pārspēja Tampabejas Lightning komandu. Par uzvaras kaldinātāju kļuva uzbrucējs Teuvo Teravainens, kurš panāca izlīdzinājumu un rezultatīvi piespēlēja uzvaras vārtu autoram Antuānam Vermetam.

Jau pirmajā periodā Tampabejas Lightning prata izmantot sava laukuma priekšrocības un izvirzīties vadībā. Piektajā minūtē ar precīzu metienu Koriju Krofordu pārspēja Alekss Kilorns. Antons Stralmans veica uzmetienu pa vārtiem, taču brīnumainā veidā, atrodoties pret vārtiem ar muguru, Kilorns spēja mainīt ripa lidojuma virzienu un gūt ļoti skaistus vārtus. Pēc pirmajām 20 minūtēm vadībā mājinieki.

Otrajā periodā laukumā ļoti līdzīga cīņa, kā tas jau ierasts play-off spēlēs. Blackhawks iespēju vairākuma izšķērdēja Marians Hosa, kas meta pāri vārtiem, savukārt pirmo vārtu autors Kilorns netrāpīja pa ripu Kroforda sargāto vārtu priekšā. Arī šajā finālsērijā augstu meistarību demonstrē abu vienību vārtu. Bens Bišops tvērējcimdā noķēra Breda Ričardsa metienu, tikmēr Korijs Krofords neļāva sevi pārspēt pēc Stīvena Stemkosa metienu no tuvas distances.

Noslēdzošajās 20 minūtēs, lai gan pārsvars laukumā manāmi piederēja laukuma saimniekiem, turklāt Raeinam Kalahanam pēc izgājiena viens pret viens bija iespēja dubultot Lightning pārsvaru, tomēr sešas minūtes un 32 sekundes pirms beigām Benu Bišopu pārspēja somu uzbrucējs Teuvo Teravainens. Šķiet, spēlētāju burzmā Bišops īsti neredzēja šo soma vieglo raidījumu pa vārtiem. Teicama iespēja panākt jau 2:1 Čikāgas labā bija Patrikam Šārpam, tomēr tā palika nerealizēta. Blackhawks panāca savu, atkal somu uzbrucējs nospēlēja izcili –  Teravainens “apzaga” Lightning aizsargu un tālāk piespēlēja Antuānam Vermetam, kurš precīzi trāpīja augšējā stūrī. Viesi spēja noturēt minimālu pārsvaru un izcīnīt pirmo uzvaru finālsērijā. Arī nākamā spēle norisināsies Tampabejas Lightning laukumā.