Blackhawks 7.spēlē pārspēj Ducks, Stenlija kausa finālā tiksies ar Lightning

NHL Stenlija kausa izcīņas finālā iekļuvusi Čikāgas Blackhawks vienība, kas Rietumu finālsērijas izšķirošajā septītajā spēlē izbraukumā ar 5:3 uzveica Anaheimas Ducks hokejistsus. Zīmīgi, ka šajā gadā abos konferenču finālos uzvarētājs tika noskaidrots tikai septītajā spēlē.

Viesi jau visai ātri izvirzījās vadībā – trešajā minūtē Andersenu pārspēja Džonatans Teivzs. Deviņas minūtes vēlāk Teivzs nokārtoja savu otro vārtu guvumu šajā mačā – pēc patāla Teivza raidījuma ripa tomēr atrada ceļu Ducks vārtos. Pēc pirmā perioda 2:0 vadībā Blackhawks.

Otrā perioda otrajā minūtē Blackhawks pavedās lieliska izspēle, līdz tukšiem vārtiem tika nogādāts Berdons Sāds, kurš viegli panāca 3:0. Otrā perioda beigās pretuzbrukumā Marians Hossa panāca jau graujošo 4:0. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās otrais periods.

Ducks hokejisti spēja atjaunot spēles intrigu – deviņarpus minūtes līdz pamatlaika spēja deficītu samazināt līdz divām ripām – 2:4, tomēr viesi prasmīgi spēja nosargāt iekrāto pārsvaru. Spēles gala rezultāts 5:3 Blackhawks labā. Zīmīgi, ka Stenlija kausa finālā spēlēs Blackhawks, kas šajā Rietumu konferences finālsērijā trīs reizes bija iedzinējos. Ar 0-1, gan 1-2, gan arī 2-3. Mača labā spēlētāja gods divu vārtu autoram Džonatanam Teivzam. Otrās zvaigznes tituls Patrikam Keinam, kura kontā trīs rezultatīvas piespēles.

Interesanti, ka Čikāgas Blackhawks vienība visai nelielā laika griezumā spējusi divreiz trimufēt Stenlija kausa finālos, 2010. gadā sešās spēlēs pārspēja Filadelfijas Flyers, 2013. gadā arī sešās spēlēs triumfēja pār Bostonas Bruins vienību.  Finālā Čikāga tiksies ar Tampabejas Lightning, kas spēja uzvarēt Austrumu konferencē.