HK Mogo saņem kausu par uzvaru regulārajā čempionātā

Latvijas hokeja virslīgas regulārās sezonas pēdējā mačā HK Mogo ar 6:3 pārspēja Jūrmalas HASC un pēc spēles saņēma kausu par uzvaru regulārajā čempionātā. HK Liepāja ar 3:1 uzvarēja HK Kurbads, turnīra tabulā nodrošinot 2. vietu.

Sezonu ar vēl vienu uzvaru trešdien noslēdza Mogo komanda, kas ar 6:3 izbraukumā pieveica Jūrmalas HASC hokejistus, tomēr jau pirms šā mača virslīgas debitanti bija garantējuši pirmo vietu regulārajā sezonā un izvairīšanos no sacenšanās ceturtdaļfinālā. Pēc spēles HK Mogo valdes priekšsēdētājs Māris Martinsons pasniedza Edgaram Kurmim LČ februāra labākā spēlētāja balvu, bet LHF valdes loceklis Valentīns Bļugers pasniedza Mogo kapteinim Vladimiram Mamonovam regulārās sezonas uzvarētāju kausu.

Māris Martinsons: ”Šī ir HK Mogo pirmā sezona, un man ir liels prieks, ka regulārajā čempionātā esam pārspējuši ne tikai čempionus Rīga/Prizma, bet arī tādus spēcīgus klubus kā Kurbads un Liepāja. Tomēr hokejs regulārajā sezonā un izslēgšanas turnīrā ir divi dažādi hokeji. Ceru, ka mūsu komanda arī play off cīņās turpinās priecēt savus skatītājus.”

Uzvaru duelī par otro vietu Latvijas hokeja virslīgas regulārajā čempionātā trešdien izcīnīja Liepāja, kas ar rezultātu 3:1 savā laukumā pieveica Kurbadu. Šis panākums Liepājai garantējis otro vietu regulārajā sezonā, jo tā spēja Kurbads komandu pieveikt četrās no piecām savstarpējām spēlēm. Trešdienas mačā Liepāja pēc Valtera Freija, Kārļa Liepiņa un Sergeja Daņilova vārtiem spēja izvirzīties vadībā ar 3:0. Kaut Kurbada komandai vienus vārtus atguva Toms Bluks, trešajā trešdaļā hokejisti palika bez vārtu guvuma. Šī Liepājas hokejistiem bija jau devītā uzvara pēc kārtas.

Savukārt ceturto vietu regulārajā sezonā garantēja pašreizējā čempione Rīga/Prizma, kas trešdien ar 8:4 izbraukumā pieveica Zemgale/LLU. Izšķirošo pārsvaru viesi ieguva trešajā trešdaļā, kad iemeta četrus bezatbildes vārtus. Uzvarētājiem ar diviem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Viktors Lobačevs un Mihails Kokļins. Zīmīgi, ka sacensību ceturtdaļfinālā savā starpā spēkosies tieši šīs vienības, bet čempioni tagad ieguvuši mājas spēļu priekšrocības.

Mogo komanda regulāro sezonu noslēdza ar 73 punktiem 30 mačos, Liepāja tika pie 66 punktiem, bet tai ar 63 punktiem 29 mačos seko Kurbads. Rīga/Prizma ar 45 punktiem pakāpusies uz ceturto vietu, bet tai aiz muguras regulāro sezonu ar 44 punktiem noslēgusi Zemgale/LLU. Turnīra tabulas beigu daļā Ogre/Sāga 97 komanda regulāro sezonu noslēgusi ar 12 punktiem un Jūrmalas HASC, kas tika pie deviņiem punktiem.

Trīs spēcīgākās čempionāta komandas savā starpā sadalīs 70 000 eiro lielu balvu fondu. Pagājušajā sezonā Latvijas čempionātā startēja sešas komandas, pirmo titulu vēsturē izcīnot Rīga/Prizma vienībai.