Hašeka godināšana neglābj Sabres no astotā zaudējuma pēc kārtas

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Nacionālās Hokeja līgas komanda Bufalo Sabres otrdien iemūžināja leģendārā čehu vārtsarga Dominika Hašeka numuru, tomēr sekojošajā mačā piedzīvoja jau astoto zaudējumu pēc kārtas.

Sabres ar rezultātu 1:3 savā laukumā piekāpās Detroitas Red Wings hokejistiem. Līdz spēles vidum Red Wings pēc Darena Helma un Gustava Nīkvista metieniem bija izvirzījusies vadībā ar 2:0. Vienus vārtus 34.minūtē mājiniekiem atguva Maiks Vēbers, tomēr jau pēc nepilnām divām minūtēm Tomāšs Tatars atjaunoja Detroitas komandai divu vārtu pārsvaru.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 21 minūti un 55 sekundes, pa šo laiku veicot divus metienus pa pretinieku vārtiem un izpildot trīs spēka paņēmienu. Tāpat latvietis bloķēja trīs metienus, uzvarēja astoņos no 20 iemetieniem un cīņu noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Sabres cieta jau 12.neveiksmi pēdējos 13 mačos, turklāt šis bija jau astotais zaudējums pēc kārtas. Zīmīgi, ka visas šīs astoņas neveiksmes ciestas pamatlaikā, kas ir jauns Sabres vienības antirekords.

Īpašā ceremonijā pirms mača Hašeka 39.numurs kļuva par septīto, ko iemūžinājusi Sabres komanda, ar ko neviens hokejists šajā vienībā spēlēt vairs nevarēs.

Iepriekš Bufalo klubs iemūžinājis Žilbēra Pero vienpadsmito, Rika Martina septīto, Renē Roberta četrpadsmito, Tima Hortona otro, Denija Gera astoņpadsmito un Peta Lafonteina sešpadsmito numuru. Sabres komandā vārtsargs spēlēja deviņas sezonas no 1992. līdz 2001.gadam, dodoties laukumā 491 mačā.