Pērnā gada UEFA Čempionu līgas uzvarētāji Barcelona ar 2:1 (0:1) pārspēja citu spāņu komandu Madrides Atletico, kas pirmajā puslaikā palika mazākumā. Uzvarētājiem abus vārtus guva urugvajietis Luiss Svaress.

Barcelona pēc neizteiksmīga pirmā puslaika atradās iedzinējos. Spēles rezultātu cīņas 25.minūtē pēc teicamas Kokē piespēles atklāja Fernando Toress, taču viņš drīz vien kļuva arī par spēles antivaroni, jo 35.minūtē par otro brīdinājumu tika noraidīts no laukuma.

Foto

Pirmajā puslaikā laukuma saimniekiem panākt izlīdzinājumu vēl neizdevās, taču to viņi paveica 63.minūtē, kad Svaress guva savus pirmos vārtus spēlē pēc tam, kad bumba pēc partnera sitiena viņam trāpīja kājās un ielidoja Atletico vārtos. Savukārt vēl pēc 11 minūtēm Svaress pēc skaistas komandas biedru saspēles no soda laukuma vidus precīzi sita ar galvu, gūstot uzvaras vārtus.

Barcelona iepriekšējā cīņā sestdien piedzīvoja nepatīkamu zaudējumu, jo Spānijas čempionāta grandu duelī savā laukumā ar 1:2 atzina Madrides Real pārākumu, līdz ar to pārtrūka Barcelona 39 nezaudēto spēļu sērija, kas bija garākā Spānijas futbola klubu vēsturē.

Šī ir otrā reize, kad Barcelona un Atletico tiekas UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā. Pirms diviem gadiem pārāka bija Madrides komanda, kura viesos nospēlēja neizšķirti 1:1, bet mājās uzvarēja ar 1:0, vēlāk aizkļūstot arī līdz turnīra finālam, kurā gan zaudēja Madrides Real futbolistiem.

Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā Barcelona itin pārliecinoši ar 2:0 un 3:1 pārspēja Londonas Arsenal, savukārt Atletico mocījās ar Eindhovenas PSV futbolistiem, jo abos mačos vārti pamatlaikā netika gūti, tāpat kā otrās spēles pagarinājumā, bet ceturtdaļfinālā madridieši iekļuva, tikai pateicoties uzvarai pēcspēles 11 metru sitienu sērijā.