Spānijas komandas Sevilla futbolisti trešdien UEFA Eiropas līgas finālspēlē pārspēja Anglijas premjerlīgas vienību Liverpool, turnīrā triumfējot trešo gadu pēc kārtas. Šveices pilsētā Bāzelē notikušajā finālmačā Sevilla uzvaru guva ar rezultātu 3:1 (0:1).

Mača 35.minūtē angļu uzbrucējs Daniels Staridžs ar precīzu tālsitienu vadībā izvirzīja Liverpool, taču otrā puslaika pirmajā minūtē neizšķirtu panāca franču uzbrucējs Kevins Gameiro. Par mača varoni kļuva spāņu pussargs Koke, kurš guva divus vārtus, ar precīzu sitienu izceļoties spēles 64. un 70.minūtē.

Sevilla kļuvusi par pirmo komandu vēsturē, kas UEFA kausā vai Eiropas līgā spējusi triumfēt trīs gadus pēc kārtas. Šis vienībai ir piektais tituls 11 sezonu laikā, jo iepriekš Sevilla sacensībās uzvarēja arī 2006. un 2007.gadā. Tikmēr Liverpool ir starp komandām ar trim šī turnīra tituliem 45 gadus senajā vēsturē, jo uzvarējusi 1973., 1976. un 2001.gadā.

Abas komandas šajā mačā cīnījās ne tikai par titulu, bet arī ceļazīmi uz nākamās sezonas UEFA Čempionu līgas grupu turnīru, jo nacionālajā čempionātā nevienai no tām to neizdevās iegūt – Liverpool ieņēma astoto vietu premjerlīgā, bet Sevilla Spānijas čempionāta sezonu noslēdza septītajā pozīcijā.

Liverpool pēc šī zaudējuma palikusi nākamajā sezonā bez Eirokausiem. Tikmēr Sevilla šonedēļ var tikt pie diviem tituliem, jo svētdien tā Spānijas Karaļa kausa finālā spēkosies ar valsts čempioni Barcelona.

Zīmīgi, ka Sevilla šosezon līdz šim nebija uzvarējusi nevienā spēlē ārpus Spānijas. Šī sērija sākās vēl augustā, kad Tbilisi tā UEFA Superkausa spēlē ar 4:5 pagarinājumā piekāpās Barcelona. Turpinājumā tika zaudēts trijos apakšgrupas mačos izbraukumā UEFA Čempionu līgā, bet, pārejot uz UEFA Eiropas līgu, vienīgais panākums izbraukumā tika gūts ceturtdaļfinālā pret citu Spānijas vienību Bilbao Athletic.

Tikmēr Liverpool UEFA Eiropas līgā grupu turnīrā divreiz cīnījās neizšķirti ar Šveices komandu Sion, kuras vārtos bija Andris Vaņins, bet tās vienīgais zaudējums 14 spēles garajā ceļā līdz finālam bija pirmajā pusfināla mačā pret citu Spānijas komandu Villarreal.