Madrides Atletico futbolisti trešdien aizraujošā UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla atbildes cīņā ar 2:0 uzvarēja Barcelona vienību, gāžot Katalonijas klubu no čempionu troņa. Divu spēļu summā Atletico bija pārāka ar 3:2.

Madridē notikušajā cīņā par galveno varoni kļuva Atletico uzbrucējs Antuāns Grīzmans, kurš pirmā puslaika 36.minūtē pēc partnera centrējuma soda laukumā sita precīzi ar galvu. Laukuma saimnieki kontrolēja cīņas gaitu, lai gan Barcelona komandai piederēja liels pārsvars bumbas kontrolē, tomēr viņi to nespēja izmantot.

Otrajā puslaikā viesi aktivizējās un tuvojoties mača izskaņai arvien lielākiem spēkiem centās uzbrukt, tāpēc Atletico pārsvarā izmantoja pretuzbrukumus. Vienā no šādām epizodēm, kad pretinieki aizskrien ātrā uzbrukumā, Barcelona kapteinis Andress Injesta savā soda laukumā nospēlēja ar roku, bet piešķirto 11 metru soda sitienu aukstasinīgi realizēja Grīzmans, 88.minūtē raidot bumbu Marka Andrē ter Štēgena sargāto vārtu stūrī.

Foto

Atlikušajā laikā pērn Čempionu līgā uzvarējusī Barcelona izmisīgi centās atspēlēt kaut vienus vārtus, kas ļautu spēli novirzīt pagarinājumā, tomēr tas viņiem neizdevās. Laba izdevība no tiešā brīvsitiena bija Lionelam Mesi, taču viņa sistā bumba lidoja nedaudz garām mērķim.

Pirmajā spēlē Barcelona atspēlējās no vienu vārtu deficīta un uzvarēja ar 2:1, taču Luisa Enrikes vadītā komanda aizvada nepatīkamu posmu, jo pēdējos četros mačos tā trīs reizes ir zaudējusi, tostarp divās spēlēs pēc kārtas Spānijas čempionātā.

Barcelona neizdevās septīto reizi pēc kārtas iekļūt UEFA Čempionu līgas pusfinālā, kamēr Atletico atkārtoja 2014.gada panākumu, kad ceturtdaļfinālā arī uzvarēja Barselonas klubu, bet pēc tam tika arī līdz finālam.

Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā Barcelona itin pārliecinoši ar 2:0 un 3:1 pārspēja Londonas Arsenal, savukārt Atletico mocījās ar Eindhovenas PSV futbolistiem, jo abos mačos vārti pamatlaikā netika gūti, tāpat kā otrās spēles pagarinājumā, bet ceturtdaļfinālā madridieši iekļuva tikai pateicoties uzvarai pēcspēles 11 metru sitienu sērijā.