Ventspils futbolisti Kurzemes derbijā pieveic čempioni Liepāju

Pērnās sezonas čempioni Ventspils sestdien spraigā Kurzemes derbija mačā savā laukumā ar 3:1 (1:0) pieveica titulu nodrošinājušo Liepājas vienību un saasina cīņu par Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionāta sudraba godalgām.

Pēdējā kārtā Ventspils viesosies pie Jelgavas. Komandas patlaban šķir divi punkti, bet tikpat punkti cik Ventspilij, ir Skonto futbolistiem, kuri ir labākā situācijā, jo pēdējā kārtā tiksies ar neveiksmīgi spēlējošo Jūrmalas Spartaku.

Priekšpēdējās kārtas maču aktīvāk iesāka tieši liepājnieki, taču drīz pēc tam iniciatīvu pārņēma mājinieki, kuri arī atklāja spēles rezultātu. Devītajā minūtē pēc laba centrējuma pretinieku soda laukumā vārtus guva Ventspils aizsargs Antons Jemeļins. Desmit minūtes vēlāk viens no liepājnieku spēlētājiem krita soda laukumā pēc sadursmes ar mājinieku vārtsargu, taču tiesneši nesaskatīja noteikumu pārkāpumu un spēle turpinājās. Uzreiz pēc strīdīgās epizodes ventspilniekiem izdevās bīstams pretuzbrukums, taču palielināt rezultāta pārsvaru neizdevās.

Turpinājumā komandas aizvadīja aktīvu maču, bieži izspēlējot stūra sitienus. Tomēr rezultāts palika nemainīgs līdz pat 60.minūtei, kad pēc pašaizliedzīgas Vladimira Kameša spēles, pie bumbas nonāca viņa komandas biedrs Iļja Sadčins, kurš arī spēja precīzi raidīt bumbu Ventspils vārtos, panākot neizšķirtu 1:1.

Pēc zaudētajiem vārtiem mājinieki atkal atguva iniciatīvu, cenšoties gūt savus otros vārtus šajā mačā. Ventspilnieku centieni atmaksājās 70.minūtē, kad 2:1 panāca Eduards Tīndenbergs, kurš šodien spēlēja diskvalificētā Jurija Žigajeva vietā. Dueļa izskaņā abām komandām bija labas iespējas izveidot bīstamus momentus, taču vēlreiz mainīt spēles rezultātu izdevās tikai Ventspils vienībai. Četras minūtes līdz pamatlaika beigām 3:1 panāca Tīdenbergs, gūstot savus otros vārtus mačā.

Savukārt Skonto viesos ar 3:2 (0:0) pārspēja Daugavpili, arī turpinot pretendēt uz vicečempiones titulu. Spēles rezultātu dueļa otrā puslaika sākumā atklāja daugavpilietis Jurijs Sokolovs, bet pēc divām minūtēm Andrejs Kovaļovs mača rezultātu izlīdzināja. Tomēr mača 73.minūtē Pāvels Riževskis vēlreiz mājiniekus izvirzīja vadībā. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām rīdzinieki otro reizi mačā panāca neizšķirtu, kad precīzs bija Ofosu Apija. Turpinājumā rīdzinieki metās uzbrukumā uz Daugavpils vārtiem un spēles kompensācijas laika otrajā minūtē pretinieku soda laukumā individuālo meistarību nodemonstrēja Artūrs Karašausks, kurš panāca 3:2.

Tikmēr par nelielu pārsteigumu parūpējās virslīgas pastarīte Metta/LU, kas ar 3:0 (3:0) viesos uzveica Jūrmalas Spartaks futbolistus. Pirmā puslaika vidū mača rezultātu atklāja Artis Ojārs Ostrovskis, bet pēc desmit minūtēm patlaban 17 gadus vecais uzbrucējs Roberts Uldriķis panāca 2:0. Ar to gan jūrmalnieku neveiksmes pirmajā puslaikā nebeidzās, jo 40.minūtē Adgars Vardanjans guva trešo vārtus. Otrajā puslaikā komandas vārtus neguva un uzvaru ar 3:0 izcīnīja rīdzinieki.

Virslīgas kopvērtējumā Liepājai ir 49 punkti 24 spēlēs. Tai ar 42 punktiem 24 dueļos seko Skonto un Ventspils, kamēr Jelgavas rēķinā 40 punkti.

Piekto vietu ar 21 punktu ieņem Jūrmalas Spartaks, bet Daugavpils ar 14 punktiem kopvērtējumā atrodama sestajā pozīcijā, savukārt tabulu ar 12 punktiem noslēdz Metta/LU, kas aizvadīs pārspēles par vietas saglabāšanu virslīgā.