Vengers beidzot pārspēj Mourinju – momentiem bagātā spēlē Arsenal pieveic Chelsea

Svētdien Anglijas Superkausa izcīņas finālā tikās Premjerlīgas čempionvienība Londonas Chelsea un kausa ieguvēja Arsenal vienība. Aizraujošā mačā, pateicoties angļu futbolista Aleksa Oksleida – Čemberleina 24. minūtē gūtajiem vārtiem, par Superkausa ieguvējiem kļuva Arsenal. Finālā lielgabalnieki ar 1:0 pieveica Chelsea, tādējādi pārtraucot Arsēna Vengera neveiksmju sēriju pret Žuzē Mourinju.

Maču aktīvāk iesāka Arsenal vienība, taču Chelsea labi darbojās aizsardzībā, turklāt brīžiem spēja izveidot asus pretuzbrukumus. Tomēr 24. minūtē Oksleids – Čemberleins izvirzīja vadībā Arsenal.  Lielisku piespēli uz soda laukuma labās puses robežu iedeva Teo Volkots. Čemberleins veica skaistu reidu, vispirms apspēlējot spāņu aizsargu Cēzaru Aspilikvetu, un pēc tam kā no lielgabala iešāva bumbu Tibo Kurtuā sargāto vārtu kreisajā augšējā stūrī.

Lai gan pirmajās 45 minūtēs labas iespējas bija gan Chelsea spēlētājam Ramirešam, gan Arsenal pussargam Ramzijam, tomēr pēc pirmā puslaika 1:0 lielgabalnieku labā

Uzreiz pirms otrā puslaika sākuma Žuzē Mourinju laukumā sūtīja kolumbiešu uzbrucēju Ramadelu Falkao, nomainot francūzi Luiku Remī.  68. minūtē teicams soda sitiens padevās Chelsea pussargam Oskaram, taču savas lieliskās reakcijas prasmes nodemonstrēja Petrs Čehs, atvairot brazīlieša raidījumu. Otrajā puslaikā pretēji pirmajām 45 minūtēm laukumā dominēja Chelsea spēlētāji, bet gūt vārtus premjerlīgas čempioniem neizdevās, un panākumu svinēja Arsenal vienība. Zīmīgi, ka pārtrūkusi Žuzē Mourinju 13 nezaudēto spēļu sērija pret Arsēnu Vengeru.