Vai FK Ventpils spēs pārsteigt visu Eiropu un iekļūt Čempionu līgas kvalifikācijas nākamajā kārtā?

Šovakar tiks aizvadītas UEFA Čempionu līgas trešās kārtas atbildes spēles. Latvijas čempionvienība Ventspils izbraukumā spēlēs ar vietējo Helsinku HJK vienību. Pirmajā mačā ar 3:1 pārāki bija somi, tāpēc, lai iekļūtu turnīra nākamajā kārtā, ventspilniekiem jāpaveic liels brīnums. Mača sākums plkst. 19.00.

Interesanti, ka kopš iepriekšējās abu komandu tikšanās ne FK Ventspils, ne HJK savos nacionālajos čempionāts neaizvadīja spēles. SMScredit.lv Virslīga ir ļoti pretimnākoša un, lai pārāk nenoslogotu Latvijas klubus Eirokausos, ir mainījusi turnīra kalendāru. Arī HJK šajā nedēļas nogalē bija atpūta, kas sola ļoti aizraujošu maču šovakar Helsinkos.

Pirmajā abu komandu spēlē pārāki ar 3:1 bija viesi. Mača sākumā lielāka iniciatīva piederēja HJK klubam, bet rezultātu tas nedeva. Ventspilnieki labi aizsargājās un spēja pirmo puslaiku noslēgt ar rezultātu 0:0. Otrajās 45 minūtēs Jurģa Pučinska trenētie vīri prata lauzt spēles gaitu un pat izvirzīties vadībā. 63. minūtē Antons Jemeļins pēc lieliskas Jurija Žigajeva piespēles vadībā izvirzīja mājiniekus. Bet pēc tam sekoja vairāku kļūdu virkne, kas noteica spēles iznākumu. Vispirms Ritus Krjauklis savā soda laukumā nogāza HJK spēlētāju, un 11 metru soda sitienu realizēja Erfans Zeneli. Pēc tam 2:1 panāca Demba Savadžs, bet punktu uzvarai pielika Atomu Tanaka.

Ventspils ir seškārtējie Latvijas čempioni, savukārt HJK Somijas čempionātā ir uzvarējuši pēdējos piecus gadus pēc kārtas, bet kopš 1911. gada komanda kopumā izcīnījusi 27 titulus. SMScredit.lv Virslīgas tabulā pērnās sezonas čempioni ir dalītā otrajā pozīcijā. 21 izcīnīts punkts 11 mačos un divu punktu atstatums no līdera FK Liepāja. Tikmēr HJK ar 20 spēlēs izcīnītiem 37 punktiem dala Somijas čempionāta līderpozīciju, jo tikpat daudz punktu 19 spēlēs ir Rovaniemi RoPS.