Vācija un Portugāle izcīna uzvaras Eiropas čempionāta kvalifikācijā

Vācijas un Portugāles futbola izlases svētdien tika pie uzvarām 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēs. Vācija D apakšgrupas mačā ar 2:0 uzvarēja Gruziju, Portugāle I apakšgrupā ar 2:1 pārspēja Serbiju.

Viesi abas bumbas pretinieku vārtos raidīja jau pirmajā minūtē, kad vispirms 39. minūtē izcēlās Marko Reiss, bet piecas minūtes vēlāk otro bumbu Gruzijas valstsvienības vārtos raidīja rezultatīvais Tomass Millers. Vācija šajā duelī varēja uzvarēt arī ar lielāku starpību, jo Reiss pats divas reizes pamanījās trāpīt pa vārtu konstrukciju.

Citā šīs apakšgrupas mačā Skotija savu skatītāju priekšā ar 6:1 sagrāva Gibraltāru. Sākums mājiniekiem nepadevās nemaz tik viegls, jo vispirms 18.minūtē 11 metru soda sitienu realizēja skots Šons Melounijs, tomēr minūti vēlāk neizšķirtu panāca Lī Kaskjaro, tādejādi gūstot pirmos vārtus Gibraltāra izlases vēsturē. Turpinājumā Skotijas valstsvienībai gan izdevās gūt vēl piecus vārtus un gūt pārliecinošu uzvaru, turklāt trīs no tiem iesita Darens Flečers, tādejādi gūstot savu pirmo hat-trick izlases sastāvā.

Citā D apakšgrupas mačā Īrija vien pamatlaika pašā izskaņā izglābās no zaudējuma un savā laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Poliju. Mača 26. minūtē rezultātu atklāja Polijas izlases pussargs Slavomirs Peško, taču Īrija neizšķirtu panāca vien kompensācijas laika pirmajā minūtē, izceļoties Šeinam Longam.

D apakšgrupas kopvērtējumā līdere pēc piecām kārtām ar 11 punktiem ir Polija, bet pa desmit ir Vācijai un Skotijai. Tikmēr astoņus punktus iekrājusi Īrija, kurai ar trim punktiem seko Gruzija. Savukārt Gibraltārs cietis zaudējumus visos piecos mačos.

Savukārt I apakšgrupas cīņās uzvaru izdevies izcīnīt arī Portugālei, jo tā savā laukumā ar 2:1 pārspēja Serbiju, tādejādi izcīnot savu trešo uzvaru pēc kārtas. Dueļa desmitajā minūtē rezultātu atklāja portugāļu aizsargs Rikardu Karvalju, tomēr cīņas 61.minūtē rezultātu izlīdzināja Nemanja Matičs. Tas gan nebija uz ilgu laiku, jo divas minūtes vēlāk uzvaras vārtus Portugāles labā guva Fabiu Koentrau.

Citā šīs apakšgrupas duelī Albānija savu skatītāju priekšā ar 2:1 pieveica Armēniju. I apakšgrupas kopvērtējumā pēc četrām kārtām līdere ar deviņiem punktiem ir Portugāle, bet divi punkti mazāk ir Dānijai un Albānijai. Tikmēr pa vienam punktam ieguvušas Armēnija un Serbija.

Tikmēr F apakšgrupas cīņā vārtus nespēja gūt šajā atlases ciklā neveiksmīgi spēlējošā Grieķija, kas izbraukumā cīnījās neizšķirti 0:0 ar Ungāriju. Citā šīs apakšgrupas mačā Ziemeļīrija savu skatītāju priekšā ar 2:1 apspēlēja Somiju, uzvarētāju sastāvā abus vārtus gūstot Kailam Lafertijam. Savukārt Rumānija savā laukumā tikai ar 1:0 pārspēja vienu no sacensību pastarītēm Farēru salas.

F apakšgrupas kopvērtējuma galvgalī ar 13 punktiem piecās spēlēs atrodas Rumānija, bet punkts mazāk ir Ziemeļīrijai. Tikmēr pie astoņiem punktiem tikusi Ungārija, bet četri punkti ir Somijai. Savukārt apakšgrupas piektajā vietā ar trim punktiem atrodas Farēru salas, bet Grieķija tikusi tikai pie diviem punktiem un ieņem pēdējo vietu grupā.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies play-off pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.