Skonto ar uzvaru sāk UEFA Eiropas līgas kvalifikāciju, Jelgava izrauj neizšķirtu

Latvijas titulētākais futbola klubs Rīgas Skonto ceturtdien ar uzvaru sāka UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra pirmo kārtu, kamēr Jelgava savā mačā pamanījās izraut neizšķirtu.

Pagājušās sezonas Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionāta sudraba godalgu ieguvēji Skonto savā laukumā ar 2:1 (1:1) pārspēja īru vienību Seintpatrikas Athletic.

Duelis iesākās mājiniekiem nelabvēlīgi, jo jau 21. minūtē rezultātu atklāja Athletic uzbrucējs Ārons Grīns. Tiesa, līdz Skonto atbildei nebija ilgi jāgaida, jo 38. minūtē rezultātu izlīdzināja Artūrs Karašausks.

Abas komandas savā starpā turpināja aizvadīt līdzvērtīgu spēli, apmainoties ar pāris vārtu gūšanas iespējām, taču pirmais puslaiks noslēdzās pie rezultāta 1:1.

Arī otrais puslaiks iesākās līdzīgā cīņā, taču 65.minūtē vadību pārņemt izdevās jau rīdziniekiem, jo vārtus guva Vladislavs Gutkovskis, kuram rezultatīvi piespēlēja Karašausks. Pēcāk īriem tā arī neizdevās atspēlēties, kā rezultātā rīdzinieki Eiropas līgas kvalifikāciju sāka ar panākumu.

Īrijas komanda pagājušajā sezonā nacionālajā čempionātā ieņēma trešo vietu, bet sezonu pirms tam līdz šim pēdējo no astoņām reizēm ieguva titulu. Savukārt šīs sezonas kopvērtējumā Athletic ar 34 punktiem 14 spēlēs atrodama ceturtajā pozīcijā.

Tikmēr pagājušās sezonas Latvijas bronzas medaļniece Jelgava savā laukumā cīnījās 1:1 (0:0) ar Bulgārijas vienību Lovečas Litex.

Mačs starp abām komandām iesākās līdzvērtīgi, bet 29.minūtē Litex futbolistiem bija pirmā reāla vārtu gūšanas iespēja, taču precīzs Jelgavas vārtos bija Kaspars Ikstens. Pāris minūtes vēlāk labā situācijā savā debijas mačā nonāca arī mājinieku mājinieku futbolists Vjačeslavs Šuškins, tomēr viņa sitiens bija par vāju. Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās bez vārtu guvumiem, lai gan abas vienības apmainījās nesekmīgiem uzbrukumiem.

Tiesa, piecas minūtes pēc otrā puslaika sākuma viesi atklāja rezultātu, kad pēc stūra sitiena izcēlās aizsargs Vasils Božikovs. Turpinājumā Jelgava centās pārņemt mača kontroli un atspēlēties, taču ilgu laiku iespējas palika neizmantotas. Tomēr mājinieki 83. minūtē panāca savu, kad pēc tālas auta izspēles precīzs ar galvu no tuvas distances bija Oļegs Malašenoks, panākdams 1:1. Atlikušajās minūtēs neviena no komandām vārtus vairs neguva, cīņai noslēdzoties neizšķirti.