RTU komandas negaidīti izcīna Latvijas čempiontitulu pludmales futbolā

Negaidīti noslēdzies Latvijas pludmales futbola čempionāts, kur galvenie favorīti un iepriekšējo trīs gadu čempioni Kreiss pusfinālā nenoturēja trīs vārtu pārsvaru un piekāpās FK Zep/RS, bet uzvaru svinēja RTU FC, kas izcīnīja piecas uzvaras tikpat mačos.

Šosezon tika pamainīta čempionāta kārtība. Tā paredzēja, ka vispirms no jūnija līdz augustam notiek reģionālie čempionāti, bet pēc tam reģionu labākās vienības kvalificējas finālturnīram. Finālturnīrs tika aizvadīts divās kārtās. Sestdien, 15. augustā, tika izspēlēti apakšgrupu mači, pēc kuriem visu četru grupu divas labākās komandas nākamajā dienā aizvadīja izslēgšanas spēles, sākot no ceturtdaļfināla kārtas.

Priekšsacīkstēs īpašu pārsteigumu nebija, ja vien pie tādiem nepieskaita BFS/Ropaži zaudējumus abos mačos. Tāpat arī ceturtdaļfinālos uzvaras svinēji nomināli spēcīgākās vienības – Kreiss, FK Zep/RS, VBFK un RTU FC. Toties pusfinālā visus klātesošos gaidīja pamatīga sensācija. FK Zep/RS, jau ceturtajā minūtē nonākot iedzinējos ar 0:3, tomēr prata lauzt cīņas gaitu un pārspēt iepriekšējo trīs gadu nemainīgos čempionus Kreiss ar rezultātu 6:4.

Otrajā pusfinālā RTU FC ar 2:0 pārspēja VBFK, līdz ar to otro gadu pēc kārtas iekļūstot finālā. Tajā RTU FC komanda apliecināja savus nopietnos nolūkus – ar 9:3 pārspēta FK Zep/RS vienība, pirmo reizi nodrošinot augstākā kaluma godalgas. Intriga izpalika mačā par trešo vietu, kur Kreiss izcīnīja uzvaru ar rezultātu 6:1.

Par Latvijas čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva FK TUC uzbrucējs Aleksejs Šroms, kurš trīs mačos pretinieku vārtsargus pārspēja desmit reizes. Tuvākajiem sekotājiem – Kristapam Taulavičius (VBFK) un Mihailam Skuratovičam (FK Zep/RS) – pa astoņiem precīziem sitieniem.

Tradicionālo fair-play balvu par tīru spēli saņēma Kreiss, kam piecos mačos tiesneši neparādīja nevienu brīdinājumu. Citās nominācijās par labākajiem atzīti vārtsargs Jānis Skābardis (RTU FC), spēlētājs Mihails Skuratovičs (FK Zep/RS) un treneris Valts Būmanis (VBFK).