Publisko liecības, kurās FIFA amatpersonas stāsta, par ko saņēmušas kukuļus

0 komentāri

Bijusī Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas amatpersona Čaks Bleizers atzinis, ka viņš un vēl citi viņa kolēģi saņēma kukuļus, kad 2010. gadā Dienvidāfrikas Republikā tika izraudzīta par pasaules kausa izcīņas rīkotājvalsti.

Čaks Bleizers arī atzina, ka tika uzpirkts balsošanā 1998. gadā, kad par tiesībām rīkot kausu uzvarēja Francija. Tāpat Bleizers norādīja, ka kopā ar citiem FIFA Izpildkomitejas locekļiem pieņēmis kukuli, nosakot 2010. gada finālturnīra mājinieci. Šis Pasaules kauss notika DĀR, kas jau iepriekš izpelnījusies apsūdzības desmit miljonu dolāru (8,8 miljonu eiro) liela kukuļa došanā, lai tieši šī valsts kļūtu par prestižo sacensību rīkotāju.

Bleizers arī atzinies, ka viņš un citi viņa kolēģi pieņēmuši kukuļus, lai piešķirtu 1996., 1998., 2000., 2002. un 2003. gada CONCACAF turnīra Gold Cup translēšanas un citas tiesības. Šī atzīšanās tika ierakstīta 2013. gadā ASV tiesā, taču ir publiskota tikai tagad.

Izmeklējot FIFA korupcijas skandālu, ASV ir sākta plaša krimināllieta, kas novedusi pie FIFA prezidenta Zepa Blatera atkāpšanās.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas