Paragvaja aptur vareno Brazīliju un sasniedz Copa America pusfinālu

Par pēdējo Dienvidamerikas valstsvienību futbola turnīra Copa America pusfināla dalībnieci kļuvusi Paragvajas izlase, kas spēja apturēt spēcīgo Brazīliju. Ceturtdaļfināla mačā pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, bet uzreiz sekojošajos pēcspēles sitienos Paragvaja bija labāka ar 4:3.

Jau 15. minūtē vadību pārņēma Brazīlija, kuras labā izcēlās pieredzējušais Robinju, tomēr kopumā viena no pasaules spēcīgākajām izlasēm nerādīja spožu sniegumu un Paragvajai bija daudz iespēju pretuzbrukumos, kā arī pēc standartsituācijām. Beidzot 72. minūtē tiesnesis uz Brazīlijas vārtiem nozīmēja 11 metru soda sitienu, kad ar roku bija nospēlējis Tjagu Silva. Sekojošo “pendeli” realizēja Derliss Gonsaless, kurš ikdienā spēlē Šveices spēcīgākajā komandā Basel.

Tā kā Copa America mačos, izņemot finālu, netiek aizvadīti papildlaiki, uzreiz nācās izpildīt pēcspēles sitienus, Paragvajai nodrošinot panākumu.Brazīlijai šajā mačā nevarēja palīdzēt tās šī brīža lielākā zvaigzne Neimars, kurš turnīra gaitā saņēma četru maču diskvalifikāciju. Zīmīgi, ka Paragvaja pēcspēles sitienos ceturtdaļfinālā uzvarēja Brazīliju arī iepriekšējā finālturnīrā pirms četriem gadiem, tomēr 2014.gada Pasaules kausam Paragvaja pat nespēja kvalificēties.

“Mēs būtu vēlējušies uzvarēt, tomēr šī būs lieliska mācība, jo galvenais mērķis ir 2018. gada Pasaules kauss,” uzsvēra brazīliešu treneris Dunga, atzīstot, ka 15 komandas spēlētāji pašlaik cīnās ar vīrusu. Otrdien gaidāmajā ceturtdaļfinālā Paragvaja sacentīsies ar Argentīnu, bet dienu pirms tam sacensību saimniece Čīle spēkosies ar Peru. Zīmīgi, ka visām četrām pusfināla dalībniecēm ir argentīniešu treneri