Minhenes Bayern iznīcina Porto un iekļūst Čempionu līgas pusfinālā

Bayern ceturtdaļfināla atbildes spēlē savā laukumā ar 6:1 sagrāva Portugāles klubu Porto, divu spēļu summā triumfējot ar 7:4. Priekšvakars pirms šīs cīņas bija intrigas pilns, jo pirms nedēļas Porto savā laukumā bija pārāki ar 3:1, kas nozīmēja, ka Bayern pamatīgi jānopūlas, lai divu spēļu summā sasniegtu pusfinālu.

Tomēr atbildes cīņai Minhenes komandas futbolisti bija noskaņojušies pamatīgi, pirmā puslaika laikā pretinieku vārtos sasitot piecas bumbas un tikpat kā dzēšot pretinieku izredzes uz panākumu divu spēļu summā.

Mača rezultātu 14.minūtē atklāja Bayern kluba spānis Tjagu Alkantara, bet septiņas minūtes vēlāk viņam piebalsoja Žeroms Boatengs. Tikai dažas minūtes vēlāk Polijas uzbrucējs Roberts Levandovskis panāca jau 3:0, bet 36.minūtē Tomass Millers guva vēl vienus vārtus Minhenes kluba labā. Šie viņam bija 27.vārti savā UEFA Čempionu līgas karjerā, kas viņam ļāvis kļūt par visu laiku rezultatīvāko vācieti šajā turnīrā.

Savukārt četras minūtes vēlāk Levandovskis ar saviem otrajiem vārtiem šajā mačā panāca jau 5:0 par labu Bayern. Līdz ar to Bayern izdevies uzstādīt jaunu UEFA Čempionu līgas rekordu – tas kļuvis par pirmo klubu šī turnīra izslēgšanas spēļu vēsturē, kas pirmā puslaika laikā spējis gūt piecus vārtus.

Porto futbolistiem gan otrajā puslaikā izdevās gūt goda vārtus, kad 73.minūtē izcēlās Džeksons Martiness. Zīmīgi, ka šis bija tikai pirmais sitiens pa Bayern vārtiem šajā mačā.

Tiesa, divas minūtes līdz pamatlaika beigām Bayern guva arī sestos vārtus, kad izcēlās pieredzējušais spāņu pussargs Ksavi Alonso.

Pašā mača izskaņā Porto gan vēl pamanījās palikt mazākumā, kad otro dzelteno kartīti nopelnīja spāņu aizsargs Ivans Markano.

Porto 1987.gadā apbēdināja Minhenes komandu Eiropas kausa finālā, triumfējot ar 2:1. Papildus tam Porto šajā turnīrā triumfēja arī 2004.gadā. Kopš tās reizes šai komandai tā arī nav izdevies iekļūt pat UEFA Čempionu līgas pusfinālā, kamēr Bayern tas padevies jau ceturto gadus pēc kārtas.

Porto komandai UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu izdevās sasniegt pirmo reizi pēdējo sešu gadu laikā, astotdaļfinālā divu spēļu summā ar 5:1 apspēlējot Šveices klubu Basel. Tikmēr Bayern ar 7:0 pārspēja Ukrainas komandu Doņeckas Šahtar, lai gan visi šie septiņi vārti tika gūti tikai atbildes spēlē.

Kā zināms, pēc pirmā zaudējuma Porto no amata atkāpās Bayern ilggadējais ārsts Hanss Vilhelms Millers-Volfārts.