Madrides Real un Porto iekļūst UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā

Spānijas futbola superklubs Madrides Real otrdien aizraujošā UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla atbildes spēlē nosargāja pirmajā mačā iegūto pārsvaru pār Vācijas klubu Gelzenkirhenes Schalke 04 un sasniedza turnīra ceturtdaļfinālu.

Pašreizējā UEFA Čempionu līgas trofejas glabātāja Real savā laukumā cieta zaudējumu ar 3:4, taču divu spēļu summā bija pārāka ar 5:4. Ceturtdaļfinālu otrdien izdevās sasniegt arī Portugāles klubam Porto.

Abu komandu pirmais duelis Vācijā noslēdzās ar 2:0 par labu Madrides klubam, taču atbildes maču Spānijā labāk sāka viesi, kuri 20.minūtē atklāja rezultātu, kad bumbu vārtos raidīja Kristians Fuhs. Līdz ar to Schalke 04, kas nebūt nebija favorīti abu vienību duelī, atjaunoja intrigu šajā cīņā. Tomēr nebija ilgi jāgaida līdz Real atbildei, kad pēc stūra sitiena ar galvu precīzi sita Spānijas kluba līderis portugālis Krištianu Ronaldu. Šie Portugāles izlases kapteinim bija 77.vārti, skaitot kopā Eirokausu turnīrus, kas viņam ļāvis apsteigt leģendāro spāni Raulu un argentīniešu zvaigzni Mesi.

Pirmajam puslaikam tuvojoties izskaņai, Schalke 04 vēlreiz izvirzījās vadībā, kad bumbu no tuvas distances vārtos trieca bijušais Madrides kluba uzbrucējs nīderlandietis Klāss Jans Huntelārs. Tiesa, atkal pagāja tikai piecas minūtes līdz mājinieku atbildei, kad vēlreiz vārtus guva Ronaldu. Šie vārti portugālim ļāvuši ar 75 vārtiem nostāties blakus Mesi visu laiku UEFA Čempionu līgas rezultatīvāko spēlētāju galvgalī.

Dažas minūtes vēlāk pēc otrā puslaika sākuma vadībā jau izvirzījās Real, kuru labā izcēlās Francijas valstsvienības uzbrucējs Karims Benzemā, taču vien pāris minūtes bija jāgaida līdz Gelzenkirhenes komandas atbildei, jo 57.minūtē vārtus savā UEFA Čempionu līgas debijas cīņā guva Līrojs Sanē, kurš laukumā bija nācis uz maiņu. Līdz pat pamatlaika izskaņai rezultāts turējās neizšķirts, taču tad atkal intrigu atjaunoja Schalke 04, jo tās labā 84.minūtē vārtus guva Huntelārs.

Līdz ar to Vācijas klubam bija vajadzīgi vēl tikai vieni vārti, lai sasniegtu UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu un liktu Madrides klubam nolikt šī turnīra čempionu pilnvaras. Tomēr Schalke 04 – par spīti lieliskajam mačam – nespēja parūpēties par sensāciju, divu spēļu summā piekāpjoties ar 4:5.

Iepriekšējā duelī Madrides Real izbraukumā ar 2:0 pieveica Schalke 04. Vārtus šajā mačā guva pēdējo divu gadu pasaules labākais futbolists Krištianu Ronaldu, bet pēc viņa piespēles precīzs bija brazīliešu aizsargs Marselu.

Otrā astotdaļfināla atbildes spēlē Portugāles klubs Porto savā laukumā ar 4:0 apspēlēja Šveices vienību Basel, divu spēļu summā triumfējot ar 5:1.

Pirmajā puslaikā Porto guva vienus vārtus, kad izcēlās Jasins Brahimi. Tas ļāva Basel komandai saglabāt teorētiskas izredzes ceturtdaļfināla sasniegšanai.

Tomēr tās pilnībā izplēnēja otrajā puslaikā, kad mājinieki guva trīs vārtus pēc kārtas, izceļoties Ektoram Erreram, brazīlietim Kazemiru un Vinsentam Abubakaram.

Pašā pamatlaika izskaņā Basel vēl pamanījās nokļūt mazākumā, kad otro dzelteno kartīti saņēma Valters Semjuels.

Pirmajā mačā abas komandas Šveicē cīnījās neizšķirti 1:1, un tā bija pirmā reize, kad abas komandas tiekas savā starpā. Basel bija ir tikai otrā reize, kad komanda spēlē UEFA Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs. 2011./2012.gada sezonā Šveices klubs astotdaļfinālā divu spēļu summā zaudēja vācu vienībai Minhenes Bayern ar graujošu rezultātu 1:7.