Neskatoties uz izteiktu pretinieku pārsvaru, Madrides Atletico komanda no Spānijas otrdien UEFA Čempionu līgas pusfināla atbildes spēlē izmantoja Vācijas bundeslīgas čempionu Minhenes Bayern kļūdu un sasniedza titula maču.

Spēlē izbraukumā Atletico komanda piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 1:2 (0:1). Divu spēļu summā rezultāts bija neizšķirts 2:2, bet nākamo kārtu, pateicoties izbraukumā gūtajiem vārtiem, sasniedza tieši Atletico.

Otrdienas spēlē pirmajā puslaikā Bayern vadībā izvirzīja spāņu pussargs Ksavi Alonso, bet otrā puslaika sākuma daļā Atletico neizšķirtu izrāva francūzis Antuāns Grīzmans, kas nozīmēja, ka turpinājumā Bayern nepieciešams gūt divus vārtus. Kaut vienus vārtus vēl Roberts Levandovskis atguva, neskatoties uz izmisīgajiem uzbrukumiem, divu vārtu pārsvaru mājinieki nespēja panākt.

Foto

Titula mačā, kas 28.maijā risināsies Milānā, Atletico tiksies ar citu Spānijas galvaspilsētas vienību Real vai Anglijas premjerlīgas komandu Mančestras City.

Spēles ievadā otrdien pirmajā mačā uzvarējusī Atletico komanda centās uzbrukt un turēties pretim Bayern spiedienam, tomēr pēc spēlētas pusstundas mājinieki atklāja rezultātu, kad soda sitienu pēc rikošeta realizēja Alonso. Pēc vārtu guvuma Bayern turpināja uzbrukt un jau trīs minūtes vēlāk pēc Hosē Himenesa pārkāpuma nopelnīja 11 metru soda sitienu, tomēr Tomasa Millera raidījumu atvairīja slovēņu vārtsargs Jans Oblaks.

Kaut arī otrā puslaika sākumā Bayern turpināja uzbrukt, drīz vien viņi pieļāva liktenīgu kļūdu – viens pret mājinieku vārtiem izgāja Grizmans un pārspēja Manuelu Noieru. Kā jau prognozēts, turpinājumā sākās ļoti aktīvi Bayern komandas uzbrukumi un 15 minūtes pirms pamatlaika beigām viņiem izdevās atgūt vienus vārtus, kad pēc čīliešu pussarga Arturo Vidala individuālās darbības bumbu jau tukšos vārtos ieraidīja polis Roberts Levandovskis.

Spēles beigas aizritēja nemazāk saspringti. 83.minūtē uz Bayern vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kaut atkārtojumi parādīja, ka Havi Martiness pārkāpumu veica vēl pirms soda laukuma. Tomēr arī šoreiz pendele netika realizēta un Fernando Torresa raidījumu atvairīja Noiers. Savukārt atlikušajā laikā Bayern nepieciešamo uzvaru ar divu vārtu pārsvaru neizdevās izraut.

Abu komandu pirmajā spēlē pirms nedēļas Atletico savā laukumā guva uzvaru ar rezultātu 1:0, sagādājot Bayern futbolistiem pirmo zaudējumu pēdējās 12 spēlēs. Tāpat sestdien Bayern bundeslīgas mačā nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Menhengladbahas Borussia, nespējot priekšlaicīgi garantēt valsts čempionu titulu.