Londonas Chelsea pēc piecu gadu pārtraukuma triumfē premjerlīgā

Pēc piecu gadu pārtraukuma uzvaru Anglijas futbola premjerlīgā svētdien izcīnīja Londonas kluba Chelsea futbolisti, kuri trīs kārtas pirms čempionāta beigām izcīnīja nepieciešamos trīs punktus titula sasniegšanai. Svētdienas mačā Chelsea ar 1:0 pārspēja Londonas Crystal Palace vienību.

Pirmā puslaika pēdējā minūtē Chelsea beļģu pussargs Edens Azārs tika nogāzts soda laukumā un ieguva tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu. Lai gan soda sitienu atvairīja viesu komandas vārtsargs, tomēr Azārs bija pirmais pie bumbas un raidīja to vārtos.

Lai gan otrajā puslaikā abām komandām bija iespēja izmainīt spēles rezultātu, tomēr to neizdevās izdarīt un Chelsea svinēja uzvaru ar 1:0, nodrošinot sev premjerlīgas čempiones titulu.

Premjerlīgas kopvērtējumā uzvarētāja ar 83 punktiem 35 spēlēs ir Londonas Chelsea. Tikmēr otrā, atpaliekot no līderes 16 punktus, ir 33 mačus aizvadījusī Londonas Arsenal, bet 67 punkti ir arī Mančestras City. Savukārt Mančestras “United” kontā ir 65 punkti 35 mačos, bet tikai četrus punktus tai zaudē Liverpool.

Šis ir piektais Chelsea futbolistu izcīnītais čempionu tituls. Pirmo reizi premjerlīgas kopvērtējumā londonieši triumfēja 1954./1955. gada sezonā, bet pēdējo reizi turnīru pirmajā vietā noslēdza pirms pieciem gadiem. Četri no pieciem komandas panākumiem izcīnīti pēdējo desmit gadu laikā.

Komandas galvenais treneris ir portugāļu speciālists Žuzē Mourinju, kurš agrāk trenējis arī Spānijas grandu Madrides Real un itāļu vienību Milānas Inter. Pirms tam portugālis jau trenēja Chelsea, kad pie komandas stūres atradās no 2004. līdz 2007.gadam, divas reizes triumfējot Anglijas premjerlīgā.

Šajā sezonā Chelsea sasniedza arī UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālu, kur to apstādināja Francijas klubs Parīzes Saint-Germain.

Savukārt 2011./2012. gada sezonā Chelsea triumfēja UEFA Čempionu līgā, bet nākamajā gadā Londonas klubs uzvarēja UEFA Eiropas līgas kausa izcīņā. Tāpat vienība septiņas reizes ir ieguvusi Anglijas Futbola asociācijas kausu.