Liepājas futbolisti pēdējās minūtēs gūst divus vārtus un izrauj uzvaru pār Jelgavu

Spēļu sarunāšanas skandālu skartā SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionāta desmitās kārtas centrālajā spēlē sestdien Liepāja pēdējās minūtēs guva divus vārtus un savā laukumā ar 2:1 izrāva uzvaru pār Jelgavas vienību.

Spēles rezultāts tika atklāts pašā otrā puslaika sākumā, kad atzīmējās Jelgavas vienības Nigērijas uzbrucējs Kenedijs Eriba. Turpinājumā Liepāja spēlēja sekmīgāk, bet lieliskas Dāvja Ikaunieka un Kristapa Grebja iespējas palika nerealizētas līdz 86.minūtei, kad Jelgavai neizdevās izsist bumbu no soda laukuma, to ieguva Ikaunieks un Grebis izcēlās ar galvu, panākot izlīdzinājumu 1:1.

Kaut līdz spēles beigām bija atlikušas tikai pāris minūtes, atlikušajā laikā Jelgava aizsardzībā darbojās ļoti pavirši – vispirms Liepāja guva vārtus, kas netika ieskaitīti, bet jau kompensācijas laikā uz viesu vārtiem tika piešķirts 11 metru soda sitiens, ko realizēja Dmitrijs Hmizs, un Kurzemes klubs izrāva uzvaru, atgriežoties kopvērtējuma līderpozīcijā.

Vēl vienā spēlē sestdien Ventspils komanda ar rezultātu 2:0 savā laukumā pieveica Jūrmalas Spartaku. Abi vārti tika gūti pirmajā puslaikā – 26.minūtē pēc Ritvara Rugina aktīvas cīņas soda laukumā izcēlās Ģirts Karlsons, bet 37.minūtē mājinieku pārsvaru pēc centrējuma ar galvu dubultoja Daniils Turkovs.

Ventspils bija spēlējusi neizšķirti četrās virslīgas spēlēs pēc kārtas, bet tagad tā guvusi jau otro panākumu pēc kārtas, turklāt ar identiskiem rezultātiem 2:0. Ventspilnieki ir vienīgie, kas šosezon turnīrā joprojām cīnās bez zaudējumiem.

Savukārt desmitās kārtas pirmajā mačā Skonto Rīgas komandu derbijā ar 4:0 pārspēja sacensību pastarīti Metta/LU. Divus precīzus sitienus šajā cīņā izdarīja Vladislavs Gutkovskis, kurš ar šosezon pieciem gūtiem vārtiem kļuva par rezultatīvāko čempionāta spēlētāju.

Pēc divām aizdomīgām spēlēm trešdien no virslīgas tika izslēgta Gulbenes komanda, līdz ar to virslīgas sezona turpināsies vien ar septiņu vienību līdzdalību. Tā kā vienība šosezon vēl nebija aizvadījusi 50% maču, nolemts, ka visi rezultāti ar Gulbenes piedalīšanos anulēti. Tomēr gulbenieši šo sezonu bija iesākusi neveiksmīgi, astoņos mačos ciešot tikpat zaudējumus un ieņemot pēdējo – astoto – vietu turnīra tabulā.

Virslīgas kopvērtējumā tagad komandas sadalījušās trijās grupiņās.

Līderpozīciju ar 18 punktiem deviņās spēlēs atguvusi Liepāja, kurai punktu zaudē Skonto, bet 16 punkti ir astoņus mačus aizvadījušajai Ventspilj.

Vadošajam trijniekam ar attiecīgi desmit un deviņiem punktiem seko Jelgava un Spartaks. Vēl Daugavpils ar sešiem punktiem kopvērtējumā atrodama sestajā pozīcijā, bet tabulu ar četriem punktiem noslēdz Metta/LU.