Latvijas čempione Liepāja pārbaudes spēlē zaudē Baltkrievijas spēcīgākajam klubam BATE

Latvijas spēcīgākā futbola komanda Liepāja otrdien pārbaudes spēlē smagi zaudēja Baltkrievijas čempionei Barisavas BATE, kuras sastāvā gan nespēlēja Latvijas aizsargs Kaspars Dubra.

Liepājnieki piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:4 (0:2), bet uzvarētājiem ar hat-trick izcēlās Igors Stasevičs.

Kā ziņo liepājnieku preses dienests, šoreiz galvenais treneris Viktors Dobrecovs sākumsastāvā laida trīs aizsargus Denisu Ivanovu, Oskaru Kļavu un Pāvelu Mihadjuku, kas bija nedaudz netipiski, jo iepriekšējās pārbaudes spēlēs šāds aizsardzības zīmējums nebija pielietots.

Pirmais puslaiks iesākās ar BATE spiedienu, kuru arī liepājnieki bija gaidījuši. Lai gan pretinieki vairāk kontrolēja bumbu, tas neliedza Liepājas uzbrucējiem doties pretuzbrukumos un radīt vairākas labas izdevības. Lai arī Baltkrievijas spēcīgākais klubs izvirzījās vadībā liepājnieki turpinājuši raustīt pretinieku aizsardzību ar pretuzbrukumiem, vienā no tādiem tikai liela veiksme ļāva BATE saglabāt savus vārtus neieņemtus, kad pēc teicama reida Romāns Mickevičs spēcīgi raidīja bumbu pa vārtu pārliktni.

Otrajā puslaikā BATE pēc nospēlētām 20 minūtēm laukumā sūtīja septiņus svaigus spēlētājus, kas turpināja kāpināt spēles tempu. Vairākkārtīgi no vārtu zaudējuma liepājniekus glāba vārtsargs Pāvels Doroševs, bet labas vārtu gūšanas iespējas izšķērdēja Dāvis Ikaunieks un argentīniešu pussargs Leonels Strumija, kurš pamanījās iziet viens pret pretinieku vārtsargu, bet bumba lidoja garām. Otrajā spēles daļā liepājnieki vēl divas reizes iekrita aizsardzībā un viena no tām noveda pie 11 metru soda sitiena, ko arī pretinieki realizēja,

BATE komanda 12 reizes uzvarējusi Baltkrievija čempionātā, ir trīskārtēja Baltkrievijas kausa ieguvēja un pieckārtēja Baltkrievijas superkausa ieguvēja. Arī pagājušajā rudenī BATE spēlēja UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā.