Krievijai un Katarai var tikt atņemtas Pasaules kausa organizēšanas tiesības

0 komentāri

Ja tiks pierādīts, ka Krievija un Katara Pasaules kausa rīkošanas tiesības ieguvušas korupcijas ceļā, tām iespēja uzņemt prestižo futbola turnīru var tik atņemta, pavēstījis FIFA Audita un atbilstības komitejas vadītājs Domeniko Skala.

FIFA šobrīd iekūlusies pamatīgos skandālos, kas saistīti ar korupciju, turklāt jau iepriekš izskanēja runas, ka Krievija un Katara tām rīkošanai piešķirtos attiecīgi 2018. un 2022. gada Pasaules kausa finālturnīrus ieguvusi negodīgā ceļā.

“Ja šādi pierādījumi eksistē, balsojumi par rīkošanas tiesībām var tikt anulēti,” pavēstījis Skala, kurš gan piebilda, ka nekādi pierādījumi par iespējamo korupciju nav sniegti.

Šveices varasiestādes šobrīd pārbauda, vai Krievija un Katara nav iesaistītas korupcijas lietā, kas šobrīd pārņēmusi visu FIFA organizāciju. Šobrīd atklājies, ka 1998. un 2010. gada finālturnīri, kas notika attiecīgi Francijā un Dienvidāfrikas Republikā (DĀR), varētu būt iegūti negodīgā ceļā, piekukuļojot FIFA amatpersonas.

Austrālijas policija pavēstījusi, ka izmeklēs, vai šajā valstī visi rīkojušies pareizi, pretendējot uz 2022. gada finālturnīra organizēšanu. Tiek ziņots, ka vietējā futbola federācija veikusi 500 000 Austrālijas dolāru (350 000 eiro) pārskaitījumu Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) futbola federācijām. Toreiz Austrālija balsojumā saņēma tikai vienu balsi, pārliecinoši piekāpjoties Katarai.

Pagājušajā nedēļā Šveicē pirms FIFA kongresa tika veikti vairāku amatpersonu aresti saistībā ar kukuļdošanu. Neskatoties uz skandālu, piektdien FIFA prezidenta amatā tika pārvēlēts Blaters, tomēr otrdien, skandālam pieņemoties spēkā, viņš paziņoja par gatavību atkāpties no amata.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas