Karlsona gūtie vārti palīdz Ventspils komandai uzveikt Jelgavu un izvirzīties virslīgas līderpozīcijā

Pieredzējušā uzbrucēja Ģirta Karlsona pirmajā puslaikā gūtie vārti piektdien palīdzēja Ventspils komandai savās mājās SynotTip Latvijas futbola virslīgas piektās kārtas spēlē ar 1:0 (1:0) uzvarēt Jelgavu, kas ļāva ventspilniekiem vismaz uz vienu dienu kļūt par virslīgas līderiem.

Karlsons vienīgos vārtus spēlē guva 30.minūtē. Ventspils uzbrucējam šis bija ceturtais vārtu guvums sezonā un viņš virslīgas labāko snaiperu sarakstā panāca Jūrmalas Spartaka futbolistu Dmitriju Platonovu.

Ventspils komandai pirmajā puslaikā piederēja neliels pārsvars un jau pirmajās minūtēs rezultātu varēja atklāt tieši Karlsons, kurš arī izdarīja sitienu ar galvu, taču bumbu tvēra pretinieku vārtsargs Kaspars Ikstens. Arī turpinājumā vairāk uzbruka laukuma saimnieki, kamēr Jelgava centās izmantot pretuzbrukumus. Pēc nospēlētas pusstundas Ventspils beidzot atklāja rezultātu, kad pēc centrējuma Karlsons no Jelgavas soda laukuma precīzi sita ar galvu.

Pēc pārtraukuma situācija nemainījās un bīstamāk uzbruka Ventspils futbolisti. Laukumā bija daudz divcīņu un bīstamu momentu nebija pārāk daudz. Viesi aktivizējās tuvāk spēles beigu daļai, cenšoties izglābties no zaudējuma. Cīņas pirmspēdējā minūtē Jelgavai bija laba iespēja panākt neizšķirtu, tomēr no tuvas distances raidītā bumba lidoja garām vārtiem.

Zīmīgi, ka abas komandas trešdien tiksies atkārtoti, taču jau Latvijas kausa izcīņas pusfinālā, kur pašreizējie kausa īpašnieki Jelgava futbolisti būs laukuma saimnieku lomā.

Ventspils komandai šis bija pirmais mačs, ko tā aizvadīja savā centrālajā laukumā Ventspils olimpiskā centra stadionā, jo iepriekš tika spēlēts šīs pilsētas 2.pamatskolas sintētiskajā laukumā.

Pola Ešvorta trenētā komanda turnīrā izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas un trešo piecos aizvadītos mačos un ir vienīgā virslīgas komanda, kura šosezon vēl nav zaudējusi, jo vēl divas spēles Ventspils noslēdza neizšķirti. Savukārt Jelgava cieta trešo neveiksmi piecās cīņās.

Uzvara Ventspils komandai ļāva pakāpties uz pirmo vietu turnīra tabulā, apsteidzot Spartaku, taču jūrmalnieki jau sestdien var atkarot līderu pozīciju, jo piektās kārtas cīņā viesos tiksies ar Metta/Latvijas Universitāte (LU).

Turnīra tabulā Ventspils ir nopelnījusi 11 punktus piecos mačos, bet Spartakam ir deviņi punkti četrās spēlēs.