Jūrmalas Spartaks UEFA Eiropas līgā debitē ar uzvaru

Pie uzvaras UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra pirmās kārtas pirmajā mačā ceturtdien tika Latvijas futbola klubs Jūrmalas Spartaks, kas izbraukumā ar 3:1 (2:1) pamanījās pieveikt Melnkalnes vienību Podgoricas Budučnost. Spartaka labā divus vārtus guva komandas kapteinis Nauris Bulvītis.

Duelis iesākās Latvijas komandai neveiksmīgi, jo jau sestajā minūtē Budučnost komandu vadībā izvirzīja Milivoje Riačevičs, taču 22.minūtē Bulvītim izdevās panākt neizšķirtu. Lai gan lielāks pārsvars šajā spēlē piederēja mājiniekiem, Spartaks 42.minūtē jau izvirzījās vadībā, kad vārtus guva Romans Mickevičs.

Otrajā puslaikā lielu lomu spēlēja Jūrmalas vienības vārtsargs Aleksandrs Koliņko, taču viņš vārtos spēlēja droši, turklāt 73.minūtē noteikumus savā soda laukumā pārkāpa Budučnost vārtsargs Jasmins Agovičs. Līdz ar to uz mājinieku vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, ko realizēja Bulvītis, tādejādi panākdams jau 3:1 Spartaka labā.

Atlikušajās pamatlaika minūtēs jūrmalniekiem izdevās nosargāt pārsvaru un izcīnīt svarīgu, kā arī vēsturisku uzvaru. Līdz šim Spartaks savā pastāvēšanas vēsturē Eirokausos nebija spēlējis.

Budučnost komandai ir jau 90 gadu vēsture, bet salīdzinoši nesen izveidotās Melnkalnes valsts čempionātā tā uzvarējusi divreiz – 2008. un 2012. gadā. Iepriekšējā sezonā vienība nacionālajā čempionātā palika ceturtajā vietā, bet jaunā sezona sāksies vien pēc vairāk nekā mēneša.