Jūrmalas Spartaks futbolisti pirmo reizi iekļūst Latvijas kausa izcīņas finālā

Jūrmalas Spartaks komandas futbolisti trešdien pirmo reizi kluba vēsturē sasniedza Latvijas kausa izcīņas finālu.

Šī brīža SynotTip Latvijas futbola virslīgas līdere Spartaks Latvijas kausa pusfināla atbildes spēlē Kauguru vidusskolas stadionā ar 1:0 (0:0) uzvarēja Daugavpils futbolistus, bet divu spēļu summā bija pārāka ar 2:0. Trešdien aizvadītajā spēlē vienīgie vārti tika gūti cīņas 70.minūtē, kad precīzi sita Jevgeņjs Kazačoks. Arī pirmā abu komandu cīņa Daugavpilī noslēdzās ar 1:0 Spartaka labā.

Kāda Jūrmalas komanda Latvijas kausa izcīņas finālā spēlēs pēc sešu gadu pārtraukuma, jo 2010.gadā izšķirošajā cīņā neveiksmi piedzīvoja Jūrmala-VV vienība, kura vairs neeksistē. Trešdien notiek arī otra pusfināla atbildes mačs, kurā Ventspils savā laukumā tiekas ar iepriekšējo divu gadu Latvijas kausa ieguvēju Jelgavu.

Pērnā gada Latvijas kausa izcīņas finālistu pirmajā duelī pirms nedēļas Ventspils uzvarēja ar 1:0, kad 38.minūtē Jelgavas komandas senegāliešu aizsarga Abdulaja Dialo mestā bumba ielidoja savos vārtos. Pērn Jelgava finālā Ventspils vienību uzvarēja ar 2:0, otro gadu pēc kārtas un trešo reizi komandas vēsturē izcīnot trofeju. Savukārt ventspilnieki pie Latvijas kausa kopš 2003.gada ir tikuši sešas reizes, taču pēdējā no tām bija pirms trim gadiem.

Kā zināms, Jūrmalas klubs virslīgas sezonu sācis ļoti atzīstami, jo sešos mačos ir izcīnītas piecas uzvaras, kas turnīra tabulā ar 15 punktiem ļauj ieņemt pirmo vietu, par punktu apsteidzot Ventspili, bet par pieciem punktiem Latvijas čempionus Liepāju.