Jelgava mazākumā nosargā Latvijas kausu futbolā

Jelgavas futbolisti, spēlējot mazākumā, Latvijas kausa finālā ar 2:0 uzvarēja pašreizējos valsts čempionus Ventspili, tādējādi šo trofeju iegūstot jau otro gadu pēc kārtas. Zīmīgi, ka šī bija trešā reize, kad Jelgavas komanda spēlēja Latvijas kausa finālā un visās tā arī triumfējusi. Uzvarētāju labā pa vārtiem guva Nigērijas uzbrucējs Kenedijs Eriba un komandas kapteinis Gints Freimanis.

Latvijas kausa izcīņas fināls pirmo reizi norisinājās Ventspilī, bet šis mačs iesākās Jelgavai nelabvēlīgi, jo jau ceturtajā minūtē sarkano kartīti nopelnīja jelgavnieku senegāliešu aizsargs Abdulajs Dialo. Cīņa kopumā iesākās ar asu spēli, bet tieši viesi no Jelgavas atklāja rezultātu, kad desmitajā minūtē izcēlās Eriba, bet turpinājumā abām komandām bija iespēja izcelties, lai gan neliels pārsvars piederēja ventspilniekiem.

Tomēr Jelgava 31. minūtē parūpējās par nelielu pārsteigumu, kad lielisku sitienu pie soda laukuma līnijas veica Freimanis, izvirzot viesus vadībā jau ar 2:0. Pirmā puslaika turpinājumā Ventspilij bija vairākas labas iespējas iesist vārtus, turklāt Jurija Žigajeva izgājienu uz vārtiem atvairīja jelgavnieku vārtsargs Kaspars Ikstens.

Otrajā puslaikā Ventspils komandai piederēja liels pārsvars, taču tas nekādi nevainagojās vārtu guvumā, turklāt mājiniekiem nebija nevienas teicamas izdevības gūt kaut vienus vārtus. Tikmēr Jelgava izvēlējās spēlēt izteikti no aizsardzības, cerot pārsteigt pretiniekus uz pretuzbrukumiem. Tāpat viesu vārtos pārliecinoši darbojās vārtsargs Ikstens, likvidējot visas briesmas pie saviem vārtiem. Par šī mača vērtīgāko futbolistu tika nosaukts Jelgavas aizsargs Aleksandrs Gubins.