Ikaunieka vārti nodrošina Liepājai pirmo uzvaru Latvijas futbola virslīgā

Pērnās sezonas labākā vārtu guvēja Dāvja Ikaunieka otrā puslaika sākumā gūtie vārti pirmdien nodrošināja valsts čempionei Liepājai sezonā pirmo uzvaru Latvijas SynotTip futbola virslīgas čempionātā.

Trešās kārtas centrālajā spēlē Olainē viesos spēli aizvadījusī Liepāja ar 1:0 (0:0) pārspēja Jelgavu, pretiniekiem sagādājot pirmo zaudējumu šajā sezonā. Spēlē vairāk bīstamu momentu izveidoja Jelgavas futbolisti, tomēr gūt vārtus viņiem neizdevās.

Pirmajā puslaikā pēc Andreja Kovaļova centrējuma labu iespēju 29.minūtē nerealizēja Vladislavs Klimovičs, kurš ar galvu sita pāri vārtiem, savukārt liepājnieki pretinieku vārtus apdraudēja reti.

Tikmēr cīņā vienīgie vārti tika gūti 54.minūtē, kad Jelgavas soda laukumā par bumbu labi pacīnījās Kristaps Grebis. Bumba nonāca pie Ikaunieka, kurš no soda laukuma izdarīja ļoti precīzu sitienu vārtu tuvējā stūrī. Tiesa, drīz vien Jelgavai pēc Abdulaja Dialo sitiena arī izdevās ieraidīt bumbu vārtos, tomēr tie aizmugures stāvokļa dēļ netika skaitīti.

Teicamu iespēju panākt neizšķirtu Jelgava neizmantoja arī 82.minūtē, kad Igors Savčenkovs no pusotra meta bumbu pārsita pāri vārtiem, bet pēdējā reālā iespēja izglābties no zaudējuma laukuma saimniekiem bija pirmspēdējā minūtē, taču Kovaļova no tiešā brīvsitiena sistā bumba aizlidoja nedaudz garām Liepājas vārtu stabam.