HSV papildlaikā izrauj laimīgu uzvaru un saglabā vietu Bundeslīgā

Nespēlējot Latvijas uzbrucējam Artjomam Rudņevam, viņa pārstāvētā Hamburgas SV  komanda atbildes pārspēlē izrāva papildlaiku, bet vēlāk arī uzvaru un saglabāja vietu Vācijas futbola bundeslīgā. HSV izbraukumā ar 2:1 papildlaikā izrāva uzvaru pār Karlsruher SC vienību, divu spēļu summā triumfējot ar 3:2.

Atbildes mačā rezultātu 78. minūtē atklāja mājinieku rindās spēlējošais Reinholds Jabo, taču jau pamatlaika kompensācijas laikā neizšķirtu izrāva HSV komandu pārstāvošais Čīles izlases pussargs Marselo Diass. Tādējādi dueļa pamatlaiks beidzās neizšķirti 1:1.

Spēles papildlaikā HSV komandai 115. minūtē vadību deva Nikolaja Millera precīzais sitiens. Karlsruher SC pēdējā minūtē bija iespēja izraut pēcspēles sitienus, tomēr Rovens Henings nerealizēja 11 metru soda sitienu un ļoti laimīgu uzvaru dramatiskā mačā izcīnīja HSV.

Pirmajā pārspēlē par vietas saglabāšanu Vācijas futbola bundeslīgā pagājušajā nedēļā HSV savā laukumā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Karlsruher SC vienību. Rudņevs šajos mačos nevarēja piedalīties cirkšņa traumas dēļ.

HSV komanda ir vienīgā kopš bundeslīgas izveides 1963. gadā, kas tajā nekad nav zaudējusi vietu. Tikmēr Karlsrūes komanda valsts augstākajā līgā cerēja atgriezties pēc sešu gadu pārtraukuma. HSV pārspēlēs piedalījās arī pērn, kad tikai izbraukumā gūtu vārtu dēļ uzveica Firtes Greuther.

Finansiālu problēmu vajātā Karlsruher SC komanda 2012./2013. gada sezonā izkrita pat uz trešo līgu, bet nākamajā gadā tajā uzvarēja un atgriezās otrajā bundeslīgā.

Sezonas noslēguma kopvērtējumā HSV ar 35 punktiem 34 spēlēs bundeslīgā izcīnīja 16. vietu. Savukārt no augstākās līgas automātiski izkrita divas vājākās komandas – Freiburg un Paderborn. Tikmēr Karlsruher SC ierindojās trešajā vietā otrajā bundeslīgā, no kuras automātiski spēcīgāko komandu turnīram kvalificējās Ingolstadt 04 un Darmstadt 98 komandas. Ja Darmštates komanda bundeslīgā atgriezusies pēc 33 gadu pārtraukuma, Ingolstadt 04 tajā iekļuvusi pirmoreiz vēsturē.