Čempionu līgas ceturtdaļfinālā Porto šokē Minhenes Bayern

Pārsteidzošu uzvaru UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā mačā izcīnīja Portugāles futbola klubs Porto, kas  savā laukumā ar 3:1  pārspēja pašreizējos Vācijas čempionus Minhenes Bayern.

Jau mača trešajā minūtē pēc Bayern rindās spēlējošā vārtsarga Manuela Noiera izdarītā pārkāpuma uz Minhenes komandas vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Pie bumbas devās portugālis Rikardu Kvarežma, kurš sita nekļūdīgi un atklāja mača rezultātu. Taču jau pēc septiņām minūtēm Kvarežma guva savus otros vārtus un panāca 2:0 Porto labā.

Mača 28.minūtē vienus vārtus Vācijas klubs atguva, kad precīzu raidījumu izdarīja spānis Tjagu Alkantara. Tomēr atkal divu vārtu pārsvaru 65.minūtē panāca kolumbiešu uzbrucējs Džeksons Martiness.

Šī ceturtdaļfināla pāra neapstrīdami favorīti bija Bayern, lai gan 1987.gadā Portugāles klubs apbēdināja Minhenes komandu Eiropas kausa finālā, triumfējot ar 2:1. Papildus tam Porto šajā turnīrā triumfēja arī 2004.gadā. Kopš tās reizes šai komandai tā arī nav izdevies iekļūt pat UEFA Čempionu līgas pusfinālā, kamēr Bayern tas padevies jau trīs gadus pēc kārtas.

Porto komandai UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu izdevies sasniegt pirmo reizi pēdējo sešu gadu laikā, astotdaļfinālā divu spēļu summā ar 5:1 apspēlējot Šveices klubu Basel. Tikmēr Bayern ar 7:0 pārspēja Ukrainas komandu Doņeckas Shakhtar, lai gan visi šie septiņi vārti tika gūti tikai atbildes spēlē.

Porto komandai šajā mačā nepalīdzēja spāņu aizsargs Ivans Markano. Savukārt Bayern sastāvā šajā mačā nepiedalījās Nīderlandes uzbrūkošais pussargs Arjēns Robens, pussargs Bastians Šveinšteigers un šīs pozīcijas franču spēlētājs Franks Riberī.