Barcelona un Minhenes Bayern nodrošina vietu Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs

Vietu UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālā otrdien sev nodrošināja Spānijas Barcelona un Vācijas Minhenes Bayern komandas.

F apakšgrupas mačā Bayern savā laukumā ar 4:0 (3:0) apspēlēja Grieķijas klubu Pireju Olympiacos. Jau pirmo 20 minūšu laikā mājinieki izvirzījās vadībā ar 3:0, kad pa vārtiem guva Duglašs Košta, Roberts Levandovskis un Tomass Millers, bet otrajā puslaikā galarezultātu uzstādīja Kingslijs Komans. Zīmīgi, ka no mača 52.minūtes Bayern spēlēja mazākumā, jo tobrīd sarkano kartīti nopelnīja Holgers Badštūbers. Pateicoties panākumam, Minhenes klubs nodrošinājis pirmo vietu F apakšgrupā.

”Vienmēr ir svarīgi būt pirmajiem grupā, jo tas dod priekšrocības izslēgšanas spēlēs. Noslēgt šo gadu UEFA Čempionu līgas apakšgrupas pirmajā vietā ir lieliski”, pauda Bayern aizsargs Filips Lāms.

Tikmēr otrā F apakšgrupas mačā Anglijas klubs Londonas Arsenal savā laukumā ar 3:0 (2:0) pārspēja Horvātijas klubu Zagrebas Dinamo. Uzvarētājiem divus vārtus guva Aleksis Sančess, bet vēl reizi izcēlās Mesuts Ezils.

F apakšgrupas kopvērtējumā līderei Bayern ir 12 punkti piecās spēlēs, kamēr pie septiņiem tikusi Olympiacos. Sešus izcīnījusi Arsenal, bet trīs – Dinamo.

Vietu UEFA Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs nodrošināja arī Spānijas grands Barcelona, kas otrdien E apakšgrupas mačā savā laukumā ar 6:1 (3:0) sagrāva Itālijas klubu AS Roma. Uzvarētāju rindās pa diviem vārtiem guva Luiss Suaress un Lionels Mesi. Mača gaitā abām komandām neizdevās realizēt pa vienam 11 metru soda sitienam.

Tiesa, Barcelona vietu astotdaļfinālā bija nodrošinājusi jau otrdienas pievakarē, kad Baltkrievijas čempione Barisavas BATE bez Latvijas futbola izlases aizsarga Kaspara Dubras palīdzības savā laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar slaveno Vācijas klubu Leverkūzenes Bayer.

Mača rezultātu jau otrajā minūtē atklāja BATE futbolists Mihails Gordejčuks, turklāt mājiniekiem ilgu laiku izdevās apturēt Bayer spiedienu un noturēt vadību. Tiesa, 68.minūtē Leverkūzenes klubam tomēr izdevās panākt neizšķirtu, kad to paveica maķedonietis Admirs Mehmedi, bet uzvaru Vācijas klubam tā arī neizdevās gūt. Dubra šim mačam bija pieteikts, bet laukumā tā arī nedevās.

Abas komandas iepriekšējo reizi savā starpā tikās septembra vidū, kad BATE izbraukumā cieta zaudējumu ar 1:4. Toreiz Dubra laukumā aizvadīja visas 90 minūtes.

E apakšgrupas kopvērtējumā līdere pēc piecām kārtām ar 13 punktiem ir Barcelona, turklāt tā jau nodrošinājusi sev vietu izslēgšanas spēlēs, pie pieciem punktiem tikmēr tikušas Bayer un AS Roma. Tikmēr četri punkti ir BATE kontā.