Barcelona trešo reizi vēsturē iegūst FIFA klubu Pasaules kausu

Spānijas grands Barcelona svētdien ar 3:0 pieveica Argentīnas komandu Buenosairesas River Plate un trešo reizi vēsturē izcīnīja Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) klubu Pasaules kausu. Līdz ar to Barcelona kļuvusi par pirmo komandu, kas šo balvu ieguvusi trīs reizes.

Mača rezultātu 36.minūtē atklāja slavenais no traumas atlabušais argentīnietis Lionels Mesi, bet otrajā puslaikā 49. un 68.minūtē ar vārtiem izcēlās Luiss Suaress. Pamatlaika izskaņā Barcelona vairs necentās aktīvi uzbrukt, kamēr vienreiz pa vārtu stabu trāpīja River Plate komanda, bet goda vārtus tai tā arī neizdevās gūt. Par turnīra rezultatīvāko futbolisti kļuva tieši Suaress, kurš tikai divu spēļu laikā pamanījās gūt piecus vārtus. Pirms tam Barcelona FIFA klubu Pasaules kausā bija triumfējusi 2009. un 2011.gadā.

Tikmēr pirms tam svētdien trešo vietu šajā turnīrā ieguva Japānas klubs Hirošimas Sanfrecce, kas ar 2:1 (0:1) pārspēja Ķīnas spēcīgāko vienību Guandžou Evergrande.

Pērn par FIFA klubu Pasaules kausa izcīņas uzvarētāju kļuva Spānijas karaliskais klubs Madrides Real, finālā ar 2:0 pieveicot pāvesta Franciska iemīļoto klubu Buenosairesas San Lorenzo de Almagro no Argentīnas. FIFA klubu Pasaules kausa izcīņa šogad notika 12.reizi.