Barcelona pievienojas UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālistiem

Ar uzvarām vietu UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā trešdien nodrošināja Spānijas komanda Barcelona un Turīnas Juventus no Itālijas.

UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla atbildes spēlē Barcelona trešdien savās mājās ar rezultātu 1:0 pārspēja Anglijas čempionvienību Manchester City, divu spēļu summā triumfējot ar 3:1.

Pirmajā Barcelona un City duelī pārāks ar 2:1 bija Spānijas klubs. Otrā mača rezultātu pirmā puslaika 31.minūtē atklāja Barcelona komandas pussargs horvāts Ivans Rakitičs, kurš raidīja bumbu vārtos pēc Lionela Mesi piespēles.

Mača 78.minūtē Barcelona futbolisti savā soda laukumā pārkāpa noteikumus, līdz ar to City futbolisti varēja izpildīt 11 metru soda sitienu. Lai gan City argentīniešu uzbrucējs Serhio Aguero raidīja bumbu vārtu taisnstūrī, tomēr meistarīgāks bija Barcelona vācu vārtsargs Marks-Andrē ter Štegens, kurš soda sitienu atvairīja. Pēdējās mača desmit minūtēs komandas ar rezultatīviem sitieniem neizcēlās un Barcelona svinēja uzvaru ar 1:0.

Spānijas grands Barcelona ar City UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālā salozēti otro gadu pēc kārtas. Pērn Barcelona izbraukumā bija labāka ar 2:0, bet savās mājās uzvarēja ar 2:1.

Barcelona ir četrkārtējie Eiropas čempioni, pēdējo reizi uzvarot 2010./2011.gada sezonā. Tiesa, tā arī bija pēdējā reize, kad kataloniešu klubs spēlēja UEFA Čempionu līgas finālā. Iepriekšējās trijās sezonās Barcelona nav spējusi pārvarēt pusfināla vai ceturtdaļfināla kārtas.

Turpretī City pagājušajā sezonā pirmo reizi iekļuva UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā, kurā arī cieta sakāvi pret jau iepriekš pieminēto Barcelona.