Barcelona apelācija noraidīta – klubs nevarēs iegādāties jaunus futbolistus

0 komentāri
Barcelona apelācija noraidīta – klubs nevarēs iegādāties jaunus futbolistus
Foto: AFP/LETA

Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) paturējusi spēkā Spānijas futbola grandam Barcelona piemēroto aizliegumu vienu gadu iegādāties jaunus spēlētājus, noraidot kluba iesniegto apelāciju.

Līdz ar šo lēmumu Barcelona nevarēs iegādāties spēlētājus nedz ziemas transfēru periodā, kas sāksies 1.janvārī, ne arī vasarā pirms 2015./2016.gada sezonas. Tāpat klubam atstāts spēkā piemērotais naudas sods 375 000 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aprīļa sākumā Barcelona klubs tika sodīts par nopietniem noteikumu pārkāpumiem, parakstot līgumus ar gados jauniem futbolistiem. Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) vienībai piemēroja aizliegumu vienu gadu iegādāties jaunus spēlētājus, bet augustā tā noraidīja kluba iesniegto apelāciju.

Līdztekus šiem sodiem Spānijas Futbola federācijai (RFEF) nāksies šķirties no 410 000 eiro, kā arī tai dots viens gads laika, lai sakārtotu jauno futbolistu transfēru sistēmu valstī.

Klubs savā paziņojumā izcēlis, ka ciena FIFA un CAS, tomēr šiem lēmumiem kategoriski nepiekrīt, piemēroto sodu nosaucot par neproporcionālu. Tāpat klubs atzīst, ka pieļāvis kļūdas, tomēr tās bijušas juridiska rakstura un ir kā rezultāts konfliktam starp FIFA un Spānijas atšķirīgajiem likumiem, pie kā klubs nav vainojams. Spānijas vienība tuvākajā laikā izvērtēs iespēju iesniegt apelāciju pēdējā instancē – Šveices Federālajā tribunālā.

Pagājušā gada februārī FIFA liedza oficiālās spēlēs piedalīties sešiem kluba jaunatnes sistēmas spēlētājiem no Dienvidkorejas, Kamerūnas, Francijas un Nigērijas. Starptautiskie noteikumi liedz nepilngadīgu spēlētāju pārejas, izņemot gadījumus, kad valstis maina arī viņa vecāki, darījums 16-18 gadus veciem futbolistiem noticis Eiropas Savienības valstu robežās vai futbolista mājas atrodas ne vairāk kā 50 kilometru attālumā no šķērsojamās valsts robežas.

Spānijas čempionāta kopvērtējumā Barcelona pašlaik ieņem otro vietu. Tāpat komanda turpina cīņu par uzvaru Karaļa kausa izcīņas turnīrā un UEFA Čempionu līgā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas