Arī Madrides Atletico iekļūst Čempionu līgas ceturtdaļfinālā

Vietu UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā otrdien nodrošināja Spānijas kluba Madrides Atletico futbolisti, kuriem pēcspēles 11 metru sitienu sērijā izdevās pieveikt Vācijas komandu Leverkūzenes Bayer. Vietu turnīra ceturtdaļfinālā tikmēr nodrošināja arī Monaco vienība no Francijas.

Duelis Madridē pēc pamatlaika un papildlaika noslēdzās ar 1:0 par labu Atletico, bet pēcspēles sitienu sērijā uzvaru mājiniekiem nodrošināja Fernando Torresa precīzais sitiens.

Astotdaļfināla pirmajā spēlē pagājušās sezonas UEFA Čempionu līgas fināliste Atletico izbraukumā cieta neveiksmi ar 0:1, taču Spānijas komandai šo vienu vārtu deficītu atbildes spēlē izdevās atspēlēt jau 27.minūtē, kad, mājiniekiem veicot pirmo sitienu pa vārtiem, rezultātu šajā cīņā atklāja Mario Suaress. Pirmā puslaika izskaņā spānim bija vēl viena lieliska iespēja gūt vārtus, taču viņa mēģinājums iekarot pretinieku vārtus bija nesekmīgs.

Tiesa, jau cīņas 22. minūtē Madrides klubam bija jāveic piespiedu maiņa, kad savainojumu guva Atletico vārtsargs Migels Moja. Viņa vietā nāca vien 22 gadus vecais slovēnis Jans Oblaks.

Pamatlaikā neviena no komandām vārtus vairs neguva, tāpēc duelis turpinājās pagarinājumā. Diezgan nervozā gaisotnē nevienai no vienībām neizdevās izcelties arī papildus 30 minūtēs, līdz ar to šā dueļa liktenis tika izšķirts pēcspēles 11 metru sitienos, kur uzvaru Atletico komandai nodrošināja Torress. Zīmīgi, ka Atletico līdz šim vēl ne reizi Eirokausos nebija izdevies uzvarēt 11 metru sitienu sērijā.

Abas komandas savā starpā spēlēja 2010./2011. gada sezonas Eiropas līgas grupu turnīrā, kur abi mači beidzās ar rezultātu 1:1. Kopš 2002. gada fināla Bayer tā arī nav spējuši pārvarēt astotdaļfinālu, kuros to apstādināja tādi klubi kā Liverpool, Barcelona un Parīzes Saint-Germain.

Savukārt Atletico pirmo reizi kluba vēsturē divus gadus pēc kārtas ir sasnieguši UEFA Čempionu līgas izslēgšanas spēles. Lai gan daudzi komandu šīs sezonas rādītāji komandām ir līdzīgi, tomēr grupu turnīrā Spānijas klubs ir spējis gūt uz pusi vairāk vārtus – Atletico sešās spēlēs 14 vārti, turpretī Bayer septiņi rezultatīvi sitieni.