Anglijas premjerlīgā svarīgas uzvaras izcīna Mančestras City un Tottenham Hotspur

Anglijas Premjerlīgā aizvadīti atlikušie divi mači 33. kārtā. Pie svarīgām uzvarām tika Mančestras City un Tottenham Hotspur vienības. City savā laukumā ar 2:0 pārspēja West Ham, savukārt londonieši izbraukumā ar 3:1 uzvarēja vietējo Newcastle.

Manuela Pelegrīnī vadītajai Mančestras City mačā pret West Ham bija vajadzīga uzvara, lai turpinātu cīnīties par vietu nākamās sezonas Čempionu līgas grupu turnīrā. Pirms spēles City komanda bija iekrājusi 61 punktu un no līderes Londonas Chelsea atpalika par 15 punktiem. Taču galvenā cīņa ir ar otru Mančestras komandu United un Londonas Arsenal.

Neskatoties uz to, ka City komandai nevarēja palīdzēt Vinsēns Kompanī un Džeimss Milners, mājinieki jau spēles 18. minūtē izvirzījās vadībā, kad neveiksmīgi nospēlēja West Ham aizsargs Džeimss Kolinss, kurš cenšoties bumbu raidīt pāri vārtiem no aptuveni 15 metriem bumbu “skaisti” ieraidīja savu vārtu tīklā.

36. minūtē City parādīja lielisku paraugdemonstrējumu kā no aizsardzības izveidot un realizēt skaistu pretuzbrukumu. West Ham ilgi saspēlējās mājinieku laukumā pusē, bet aktīvu presingu izdarīja Jajā Turē, kurš izklupienā izsita bumbu un piespēlēja Serhio Agvero. Agvero saspēlējās ar Hesusu Navasu līdz argentīnietis nokļuva viens pret viens ar West Ham vārtsargu un izdarīja precīzu sitienu. 2:0 City labā. Agvero šosezon tie jau ir 20. vārti Anglijas premjerlīgā!

Arī otrajā puslaikā mājinieki turpināja dominēt un izveidot labas vārtu gūšanas iespējas, taču tās palika neizmantotas. City kopumā izdarīja 19 sitienus, lai gan tikai trīs no tiem bija vārtu rāmī. Arī bumbas kontrolē daudz lielāks pārsvars mājiniekiem 65% pret 35%. Ar šo panākumu vēl vairāk saasinās cīņa par vietu nākamās sezonas Čempionu līgā. City šobrīd 64 punkti, United 65 un Arsenal 66, taču londoniešiem ir viena spēle rezervē.

Otrajā spēlē Newcastle United savā laukumā uzņēma Tottenham Hotspur vienību. Līdzīgi kā City komandai, arī londoniešiem vajadzīgi punkti, lai cīnītos par iespēju nākamajā sezonā spēlēt Eiropas Līgas turnīrā.

Spēli aktīvāk iesāka viesi un 29. minūtē tas vainagojās panākumiem, Nacers Šadlī no aptuveni 23 metriem ar kreiso kāju izdarīju precīzu sitienu Tima Krula sargātajos vārtos. Newcastle vārtsargs epizodē varēja nospēlēt mazliet veiksmīgāk. Šadlī tie jau devīto vārti šajā premjerlīgas sezonā. Pirmajā puslaikā rezultāts tā arī vairs nemainījās – 1:0 vadībā viesi.

Otro puslaiku ļoti veiksmīgi uzsāka Newcastle futbolisti. Jau otrā puslaika 20. sekundē Džeks Kolbeks panāca 1:1. Bumba veiksmīgi atleca Kolbeka priekšā, kurš nekļūdīgi to raidīja kreisajā apakšējā stūrī. Tomēr mājinieku prieki nebija ilgi.

53. minūtē viesi atkal izvirzījās vadībā. Tottenham Hotspur dāņu pussargs Kristians Eriksens izpildīja standartsituāciju, šķiet, ka Eriksens deva piespēli, taču tās nevienu neskarot ielidoja vārtos. Atkal veiksmīgāk varēja nospēlēt Tims Kruls, taču šoreiz viņam redzamību traucēja lielā spēlētāju burzma.

Spēles beigās mājinieki centās izglābties un izraut vismaz punktu, taču notika vēl sliktāk, Newcastle iekrita pretuzbrukumā un punktu spēlei pielika Tottenham bombardieris Harijs Keins. Izcilu piespēli izdarīja Eriksens, un Keins nokļūdams viens pret viens ar Timu Krulu sita nekļūdīgi. Anglim tie jau 20. vārti šajā sezonā premjerlīgā, un 30. vārti visās sacensībās kopumā. Šobrīd Keins pirmo vietu labāko premjerlīgas bombardieru sarakstā dala ar City uzbrucēju Serhio Agvero. Šis panākums Tottenham vienībai deva iespēju atgriezties 6. vietā par punktu apsteidzot Southampton vienību.