Anglijas izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē ar 4:0 uzvar Lietuvu

Eiropas 2016.gada futbola čempionāta kvalifikācijas spēlēs uzvaras piektdien svinēja Anglijas, Šveices, Spānijas, Slovēnijas, Slovākijas, Austrijas, Baltkrievijas un Zviedrijas izlases.

G apakšgrupas mačā pie uzvaras izdevās tikt Zviedrijai, kas izbraukumā ar 2:0 (0:0) pārspēja Moldovu. Abus vārtus zviedriem guva pazīstamais uzbrucējs Zlatans Ibrahimovičs. Turklāt pirmos no tiem 46.minūtē viņš guva kuriozā stilā – pretinieku komandas vārtsargs veica atsitienu no saviem vārtiem, taču netīšām trāpīja pa Ibrahmoviča galvu, kā rezultātā bumba nonāca vārtos.

Vēl vienā duelī Austrija pārliecinoši ar 5:0 (2:0) izbraukumā apspēlēja Lihtenšteinu. G apakšgrupas kopvērtējumā pēc piecām kārtām Austrija tikusi pie 13 punktiem, bet Zviedrijai ir par četriem punktiem mazāk. Tikmēr Krievijas un Melnkalnes rēķinā ir pa pieciem punktiem četrās spēlēs, kamēr Lihtenšteina un Moldova piecu maču laikā tikušas attiecīgi pie četriem un viena punkta.

Tikmēr Lietuvas futbola izlase piektdien izbraukumā ar 0:4 (0:2) piekāpās spēcīgajai Anglijai. Visu E apakšgrupas mača gaitu Anglijai slavenajā Vemblija stadionā piederēja nospiedošs pārsvars, kas pirmajā puslaikā vainagojās ar diviem vārtu guvumiem. Vispirms jau sestajā minūtē izcēlās mājinieku kapteinis Veins Rūnijs, kuram tie bija 47.vārti Anglijas izlases sastāvā, vairs tikai par divu vārtu guvumu tiesu atpaliekot no valstsvienības rekordista Bobija Čārltona.

Otros vārtus angļi iesita pašās pirmā puslaika beigās, izceļoties Denijam Velbekam. Spēles otrajās 45 minūtēs Anglijas komandai izdevās nostiprināt savu pārsvaru, jo 58.minūtē savus pirmos vārtus valstsvienībā guva talantīgais Rahīms Stērlings, bet 73.minūtē izcēlās nupat uz maiņu nākušais Totenhemas “Hotspur” uzbrucējs Harijs Keins, kuram arī tie bija pirmie vārti izlasē.

“Šis ir labākais brīdis manā karjerā. Pārstāvēt pieaugušo izlasi ir pats augstākais sasniegums. Cerams, ka spēšu turpināt ierastajā garā un ka šie būs pirmie no daudziem vārtiem,” pēc dueļa izteicās Keins.

Zaudējumu E apakšgrupas mačā piektdien piedzīvoja arī Igaunija, kas izbraukumā ar 0:3 (0:2) piekāpās Šveicei. Arī šveiciešiem šajā mačā piederēja izteikts pārsvars, Igaunijas komandai tā arī ne reizi neizdarot sitienu vārtu rāmī. Uzvarētāju rindās pa vārtiem guva Fabians Šērs, Granits Šaka un Hariss Seferovičs.

Vēl vienā šīs apakšgrupas mačā Slovēnija savu skatītāju priekšā ar 6:0 (1:0) sagrāva pastarīti Sanmarīno, lai gan pēc pirmā puslaika atradās vadībā tikai ar vienu vārtu pārsvaru.

Pēc piecām kārtām šīs apakšgrupas galvgalī ar maksimāli izcīnītiem 15 punktiem atrodas Anglija, bet deviņi punkti Slovēnijas un Šveices rēķinā. Tikmēr Lietuva tikusi pie sešiem punktiem, kamēr Igaunijas kontā ir četri. Sanmarīno šobrīd cīnās bez punktiem.

C apakšgrupas duelī pie panākuma tikusi pašreizējā Eiropas čempione Spānija, kas savu skatītāju priekšā ar 1:0 (1:0) pārspēja Ukrainu. Vienīgos vārtus šajā cīņā 28.minūtē guva Alvaro Morata. Nākamnedēļ Ukraina aizvadīs pārbaudes spēli ar Latviju.

Vēl vienā šīs apakšgrupas cīņā Baltkrievija izbraukumā ar 2:1 (1:1) pārspēja Maķedoniju. Viesi no Baltkrievijas devītajā minūtē nonāca iedzinējos, kad vārtus guva Aleksandrs Trajkovskis, bet pirmā puslaika izskaņā neizšķirtu panāca Timofejs Kalačevs. Spēles otrajās 45 minūtēs baltkrieviem izdevās izcīnīt panākumu, kad 82.minūtē precīzs bija Sergejs Korņiļenko.

Visbeidzot trešajā šīs apakšgrupas mačā Slovākija ar 3:0 (3:0) savā laukumā apspēlēja Luksemburgu.

Ar piecās spēleš izcīnītiem 15 punktiem Slovākija ir C apakšgrupas līdere, bet tad ar 12 punktiem seko Spānija. Tikmēr deviņi punkti ir Ukrainas rēķinā, kamēr četrus iekrājusi Baltkrievija. Maķedonija tikmēr izcīnījusi trīs punktus, bet Luksemburga – vienu.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies “play-off” pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2016.gadā Francijā būs pirmais, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.