Andra Vaņina Sion notur neizšķirtu pret Liverpool un iekļūst Eiropas līgas izslēgšanas spēlēs

Latvijas futbola izlases pamatvārtsarga Andra Vaņina pārstāvētā Šveices kausa ieguvēja Sion UEFA Eiropas līgas apakšgrupu turnīra izšķirošajā – sestajā – mačā ceturtdien savā laukumā nospēlēja neizšķirti 0:0 ar Anglijas premjerlīgas klubu Liverpool, tādējādi sasniedzot turnīra izslēgšanas spēles.

Pirmajā puslaikā izteikts pārsvars laukumā piederēja viesiem, kuriem gan mača rezultātu atklāt neizdevās. Otrais spēles puslaiks iesākās ar bīstamu epizodi pie latvieša sargātajiem vārtiem, tomēr Vaņins tvēra Džeimsa Milnera izdarīto sitienu.

Foto

Neraugoties uz Liverpool lielāko bumbas kontroli, puslaika vidū mājiniekiem bija iespēja izvirzīties vadībā, tomēr arī otrā laukuma galā beļģu vārtsargs Simons Miņolē bija savu uzdevumu augstumos.

Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām Anglijas premjerlīgas klubs teju izrāva uzvaru, bet Divoka Oridži sisto bumbu ķēra Vaņins. Atlikušajās spēles minūtēs viesiem tā arī neizdevās pārspēt latvieti un komandas nospēlēja neizšķirti, kas vietu izslēgšanas spēlēs deva abām šī dueļa dalībniecēm.

Otrā B apakšgrupas mačā Kazaņas Rubin no Krievijas ar 2:2 (1:0) viesos nospēlēja ar franču Bordo Girondins, tomēr nespēja Sion atņemt vietu izslēgšanas spēlēs. Lai izslēgšanas spēles sasniegtu Rubin, viņiem bija jāuzvar Girondins, tajā pat laikā cerot, ka Sion piedzīvos zaudējumu.

Spēles rezultātu mača 31.minūtē atklāja Rubin uzbrucējs Maksims Kanuņņikovs, bet otrā puslaika vidū mājinieki piecu minūšu laikā izvirzījās vadībā. 14 minūtes pirms pamatlaika beigām tikko uz maiņu nākušais aizsargs Vitālijs Ustinovs panāca neizšķirtu, tomēr uzvaru izcīnīt atlikušajā spēles laikā viesiem neizdevās.