Francija uzvar Lietuvu un pirmo reizi izcīna FIBA Pasaules kausa medaļas

Francija pēc uzvaras pār Lietuvu pēdējā Eiropas čempionāta finālā arī sestdienas spēles beigās izturēja soda metienu maratonu un, uzvarot Latvijas dienvidu kaimiņus 95:93, pirmo reizi FIBA Pasaules kausa vēsturē izcīnīja bronzas medaļas.

Gan Francijai, gan Lietuvai līderu lomu pildīja ierastie spēlētāji – Nikolā Batums un Jons Valnčūns. Spēles laikā nevienai komandai neizdevās iegūt pārliecinošu pārsvaru. Lietuvai izšķirošas izrādījās divas kļūdas pēdējās minūtēs. Vispirms lietuvieši netika pāri centra līnijai, un tad ļāva Batumam savākt atlekušo bumbu pēc neprecīza Florāna Pietrusa soda metiena. Izcili spēles beigās nospēlēja NBA čempions Sanantonio ”Spurs” sastāvā Boriss Diavs, pēdējo 90 sekunžu laikā gūstot 6 no komandas 15 punktiem. Līdz šim Francija par medaļām vienīgo reizi bija cīnījusies 1954.gadā, kad mačā par 3.vietu ar 60:66 piekāpās Filipīnām.